Лариса Федорів працює над книгою про Костянтина Корнякта

Культура28 грудня 20104401

Директор благодійного фонду «Парфенон», письменниця Лариса Федорів пише роман про відомого громадянина міста, мецената та представника грецької спільноти Костянтина Корнякта.

Про це 28 грудня повідомила на прес-конференції директор благодійного фонду "Парфенон" Лариса Федорів.

"Працюю над історичним романом про Костянтина Корнякта. Це буде художньо-історичний роман. Корнякт жив у XVI столітті, тож щоб знайти дані, доводиться опрацьовувати масу архівних документів. Я по крупинці збираю інформацію про Корнякта. Контактую з грецьким містом Рефімно, звідки родом Корнякт. Планую, що через рік відбудеться презентація цієї книги. Уже написано 300 сторінок", - розповіла вона.

Довiдка ZAXID.NET

Костянтин Корнякт народився близько 1520 р. у місті Ретімно на острові Крит. З його появою у Львові більшість дослідників пов’язує пік активізації грецької спільноти в цьому регіоні Європи. 1566 р., згідно з декретом польського короля, він отримав дозвіл на вільну торгівлю східним вином у містах Речі Посполитої. Через шість років після остаточного переїзду до Львова Корнякт отримав вигідну посаду митника Руської землі. Від 1571 р. його повноваження поширювались на територію Київщини, Поділля, Волині і далі на захід аж до Кракова. В 1571 р. король Сигізмунд ІІ Август надав йому шляхетський титул та герб, впровадивши його до почту польської шляхти. Корнякт помер 1 серпня 1603 р. на вісімдесятому чи вісімдесят третьому році життя. Вже після його смерті, у 1604 р. набув чинності заповіт, згідно з яким Ставропігійське братство отримувало тривале фінансування від прибутків з приміського маєтку грека у с. Збоїська. Як чільного міщанина та мецената церкви Успіння Пресвятої Богородиці, Константина Корнякта було поховано в її крипті.
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук