Лауреатка Нобелівської премії Світлана Алексієвич вийшла з російського ПЕН-центру

КультураК.С., 11 січня 20175090
Лауреатка Нобелівської премії Світлана Алексієвич вийшла з російського ПЕН-центру
Світлана Алексієвич

Лауреат Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич оголосила про вихід зі складу російського ПЕН-центру. Як заявила сама Алексієвич, вона прийняла рішення про вихід з організації в зв'язку з виключенням з неї журналіста Сергія Пархоменка».

«ПЕН декларував, що це не справа письменників - когось захищати, щось відстоювати, справа письменників сидіти тихенько і писати - тобто, чесно кажучи, облизувати чоботи влади», - сказала вона білоруському виданню «Наша Нива». При цьому Алексієвич залишиться членом білоруського ПЕН-центру.

Нагадаємо, з російського ПЕН-центру уже вийшли письменники Людмила Уліцька, Володимир Войнович, Дев Рубінштейн, Едуард Успенський, Варвара Горностаєва та інші. 11 січня про свій вихід оголосив письменник Борис Акунін.

Білоруська письменниця Світлана Алексієвич в 2015 році отримала Нобелівську премію з літератури. Найвідомішими її творами є «У війни не жіноче обличчя» і «Цинкові хлопчики» про Велику Вітчизняну війну і конфлікті в Афганістані.

Нагадаємо, в кінці 2016 року з Пен-центру був виключений журналіст Сергій Пархоменко. Приводом для виключення стало звернення Пархоменко до Володимира Путіна з проханням помилувати українського кінорежисера Олега Сенцова, під яким поставили свої підписи кілька десятків членів ПЕН-центру.

ПЕН-клуб є неполітичною, недержавною організацією, яка перебуває в формальних консультаційних зв'язках з ЮНЕСКО і має спеціальний консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН.

ПЕН-клуб засновано 5 жовтня 1921 в Лондоні з ініціативи англійських письменників Кетрін Емі Доусон-Скотт та Джона Голсуорсі (перший президент клубу). Першими членами ПЕН-клубу стали письменники Джозеф Конрад, Бернард Шоу та Герберт Веллс.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук