Лех Валенса став почесним професором університету Поплавського

КультураК.С., 17 жовтня 20164783
Лех Валенса став почесним професором університету Поплавського
Лех Валенса та Михайло Поплавський

В Київський університет культури на запрошення Михайла Поплавського приїхав екс-президент Польщі, лауреат Нобелівської премії миру, Лех Валенса.

Михайло Поплавський урочисто вручив Леху Валенсі диплом почесного професора Київського університету культури та українську вишиванку. «Співочий ректор» також наголосив на тому, що ця подія є публічною та культурною дипломатією в дії.

«Легендарного політика зустрічали за українськими традиціями: запашним короваєм на вишитому рушнику та «Многая літа» у виконанні народного хору університету», - йдеться на офіційному сайті університету.

Валенса провів зустріч із студентами та викладачами університету.

Лех Валенса - польський політик, президент Польщі (1990—1995). За професією — електрик. Співзасновник і перший керівник профспілки «Солідарність» у 1980-х роках, Людина року тижневика «Time» (1981), лауреат Нобелівської премії миру (1983). 

На початку 2016 року Валенса опинився у центрі скандалу: у розпорядження Інституту національної пам'яті (ІНП) Польщі потрапили документи, які доводять співпрацю екс-президента і легендарного лідера незалежної профспілки «Солідарності» Леха Валенси з комуністичними спецслужбами Польської Народної Республіки.

Михайло Поплавський був ректором університету культури до 2015 року. Пройшовши до Верховної Ради 7 скликання та отримавши депутатський мандат під час Майдану, 15 січня 2014 року, Михайло Поплавський вже наступного дня підтримав сумнозвісні «Диктаторські закони». У зв'язку з цим йому в подальшому законом заборонено очолювати вищі навчальні заклади.

Михайло Поплавський як ректор Національного університету культури і мистецтв створив схему, яка дозволяла йому заробляти щорічно понад 20 мільйонів гривень. А саме, Поплавський заснував приватний вищий навчальний заклад «Київський університет культури», студенти якого де-факто навчалися в державному виші. Студенти на трьох перших курсах офіційно зараховувалися до приватного університету, якому сплачували гроші за контрактами. Насправді ж вони навчалися на базі державного ВНЗ. Після третього курсу їх відраховували з КУКу і переводили на контракт у Національний університет культури і мистецтв, де вони й отримували дипломи, йдеться про Поплавського у Вікіпедії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук