З’явилися нові докази співпраці Леха Валенси з комуністичними спецслужбами Польщі

СвітЛюбко Петренко, 18 лютого 201613900
З’явилися нові докази співпраці Леха Валенси з комуністичними спецслужбами Польщі
Лех Валенса у Венесуелі

У розпорядження Інституту національної пам'яті (ІНП) Польщі потрапили нові документи, які доводять співпрацю екс-президента і легендарного лідера незалежної профспілки «Солідарності» Леха Валенси з комуністичними спецслужбами Польської Народної Республіки.  Директор Інституту Лукаш Камінський підтвердив справжність документів – повідомило видання TVN24.

Мова йде про архів колишнього міністра внутрішніх справ ПНР генерала Чеслава Кищака, які передала ІНП його вдова. Серед цих паперів містяться кілька рукописних записок за підписом «Болек». Документи об'єднані в папку зі заявою про співпрацю, підписаною «Лех Валенса "Болек"».

«279 сторінок документів поки що не були належним чином проаналізовані, вони будуть оприлюднені в установленому порядку», – повідомив Камінський.

Щоправда Валенсу звинувачують у співпраці зі спецслужбами ПНР під псевдонімом «Болек» вже багато років. Про це писали в своїх монографіях кілька авторитетних польських істориків.

А 2000 року у Варшаві навіть відбувся судовий процес щодо «справи Валенси». Вердикт суддів очистив  Валенсу від звинувачень щодо співпраці зі спецслужбами, закиди визнано абсолютно безпідставними.

Нагадаємо теж, що 1983 року Валенса був удостоєний Нобелівської премії миру як лідер «Солідарності» – першої незалежної профспілки в комуністичному блоці.

Згадані ж документи з архіву Кищака дозволять знову підняти цю справу й, можливо,встановити остаточну істину. Сам Лех Валенса на даний момент перебуває у Венесуелі на запрошення тамтешніх політиків.

Він вже встиг відреагувати на останні події в своєму Twitter’i: «Не може бути жодних матеріалів щодо моєї співпраці. Якби були, то не було б потреби їх підробляти».

А ще раніше він заявляв у інтерв'ю радіо ВВС: «Нічого подібного не було. У мене не було жодного впливу на те, що таємна поліція робила і писала. Ви ніде не знайдете жодної мого підпису про згоду на співпрацю». 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук