Лише 6 підприємствам Львівщини відшкодовують ПДВ в автоматичному режимі

Економіка2 червня 20116440

«Задеклароване урядом питання про перехід на автоматичне відшкодування ПДВ вирішується з певними труднощами», - заявив 2 червня під час прес-конференції голова Державної податкової адміністрації у Львівській області Віталій Пекарчук.

В.Пекарчук повідомив: «Шестеро платників на Львівщині, які заявляють суми ПДВ до відшкодування, отримують його в автоматичному режимі. Вони надзвичайно задоволені тим, що перейшли на автоматичне відшкодування. Як правило, це – підприємства з іноземними інвестиціями. У перспективі до кінця червня ми плануємо, що до них додасться ще 10».

За словами керівника ДПА у Львівській області, основна причина, що стримує масовий перехід суб’єктів господарювання на автоматичне відшкодування ПДВ – низька зарплата. Необхідно, щоб вона у 2,5 рази перевищувати мінімальну. «У нас, на жаль, таких підприємств мало», - сказав В.Пекарчук.

В.Пекарчук повідомив, що на 1 січня 2011 року було 231 млн грн невідшкодованого ПДВ, сьогодні – 128 млн грн. З початку року відшкодовано 144 млн грн ПДВ, зокрема у травні, майже 58 млн грн. «Приємно, що немає протермінованих невідшкодованих сум ПДВ, практично усі заявки намагаємося виконувати в терміни. Проте в автоматичному режимі це відбувається за 24 дні, а в звичайному режимі – понад 70 днів», - зазначив податківець.

В.Пекарчук повідомив і про спроби незаконного відшкодування ПДВ. За його інформацією, за 5 місяців 2011 року податкова міліція Львівщини попередила 112 фактів незаконної заявки на відшкодування ПДВ на суму 42 млн 238,7 тис. грн. З цього приводу порушено 3 кримінальні справи

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук