Лондонський арбітраж відмінив ключові положення акціонерної угоди «Укрнафти»

ЕкономікаАндрій Стець, 27 квітня 20184380
Положення угоди між «Нафтогазом» та компаніями Коломойського щодо корпоративного управління не підлягають виконанню

26 квітня Лондонський міжнародний арбітражний суд постановив арбітражне рішення у спорі за позовом міноритарних акціонерів «Укрнафти» проти «Нафтогазу». Лондонський арбітраж визнав, що ключові положення акціонерної угоди між «Нафтогазом» та компаніями Ігоря Коломойського щодо корпоративного управління не підлягають виконанню, повідомляє прес-служба «Нафтогазу» ввечері у п'ятницю, 27 квітня.

«Арбітри дійшли висновку, що ключові положення Акціонерної угоди між «Нафтогазом» та компаніями Ігоря Коломойського щодо корпоративного управління «Укрнафти» не підлягають виконанню, оскільки суперечать імперативним нормам корпоративного законодавства України", - йдеться у повідомленні.

Як повідомляється, не підлягає виконанню частина статті 9 угоди, яка передбачає, що 6 членів Наглядової ради «Укрнафти» обираються з числа кандидатів, запропонованих Нафтогазом, а голова Укрнафти та інші 5 членів Наглядової ради – з числа кандидатів, запропонованих компаніями Коломойського, які є міноритаріями.

Стаття 9 також передбачає, що персональний склад правління «Укрнафти» має затверджуватися Наглядовою радою «Укрнафти» за пропозицією голови правління.

«При цьому, Трибунал постановив, що в цілому Акціонерна угода є дійсною, хоча ключові її положення щодо корпоративного управління «Укрнафти» є такими, що не підлягають виконанню», – повідомляє прес-служба.

Зазначимо, що у 2015 році три компанії – міноритарні акціонери «Укрнафти», підконтрольні олігарху Ігорю Коломойському, подали на «Нафтогаз» позов в Міжнародний арбітражний суд Лондона.

За їхніми словами з січня 2015 року «Нафтогаз» намагався захопити контроль над «Укрнафтою», порушуючи акціонерну угоду. Раніше міноритарії, завдяки акціонерній угоді від 2010 року і доповненнях до неї від 2011 року, мали ексклюзивне право пропонувати загальним зборам акціонерів кандидата на пост голови правління «Укрнафти», який потім пропонував наглядовій раді інших членів правління, а також право пропонувати 5 з 11 членів наглядової ради.

Компанії стверджували, що «Нафтогаз» і державні енергорегулятори змушували «Укрнафту» продавати газ для населення за ціною, нижчою від собівартості видобутку, не дозволяли продавати газ на відкритому ринку, а також відібрали частину газу компанії, який знаходився у сховищах «Укртрансгазу».

Суперечки щодо існування, дійсності або припинення даної угоди домовилися вирішувати виключно у Лондонському суді міжнародного арбітражу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук