Офшори Коломойського подали позов на $4,67 млрд проти України

ЕкономікаАндрій Стець, 6 червня 20168010
Ігор Коломойський

Кіпрські компанії-формальні міноритарні акціонери «Укрнафти» подали позов до держави Україна на суму $4,674 млрд. Про це пише ZN.UA з посиланням на співрозмовника в уряді.

Позивачі - Littop Enterprises Limited, Dridgemоnt Ventures Limited і Bordo Management Limited - направили вимогу до Мін'юсту після рішення на їхню користь, прийнятого судом Стокгольма.

За словами джерела, три кіпрські компанії - міноритарні акціонери ПАТ «Укрнафта», вперше визнали (що випливає з документів) що вони підконтрольні громадянину України, Ізраїлю та Кіпру Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову.

Сума позову складається з: 2,063 млрд доларів США, які міноритарії «Укрнафти» вимагають в рахунок втрати дивідендів; 932 млн доларів міноритарії вимагають в рахунок штрафних санкцій; 1,679 млрд доларів в рахунок втрати вартості акцій.

Кіпрські офшори Коломойського і Боголюбова стверджують, що, на їхню думку, існують чотири основні причини для позову до України:

1) Експропріація газу, видобутого «Укрнафтою» або купівля такого газу за заниженими цінами з боку НАК «Нафтогаз України» впродовж декількох років;

2) Зміна корпоративної структури ПАТ «Укрнафта» в результаті зміни кворуму для проведення Загальних зборів акціонерів з 60% до 50%;

3) Відсторонення осіб, призначених інвесторами, від управління «Укрнафтою»;

4) Збільшення рентної плати за використання надр.

Юридичними підставами для позову кіпрські компанії називають порушення державою Україна своїх міжнародно-правових зобов'язань перед інвесторами, які є наслідком Енергетичної хартії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук