Львів милує око по-іншому
Культура

Львів милує око по-іншому

Фотограф ZAXID.NET побував на оглядовому майданчику колишнього костелу св. Ельжбети, який відкривають для вільного доступу

Мирослав Пархомик, 9 липня 2014 3561 0
фото ZAXID.NET
Панорама з оглядового майданчика

У п’ятницю ввечері для усіх охочих буде відкритий оглядовий майданчик на колишньому костелі св. Ельжбети  (церква св. Ольги та Єлизавети на пл. Кропивницького). Нема жодних сумнівів, що цей вузенький майданчик найвищого храму Львова створить гідну конкуренцію Високому замку і міській Ратуші.

Церква св. Ольги та Єлизавети, збудована на початку минулого століття у неоготичному стилі, відкриє доступ до оглядового майданчика для усіх зацікалених. Храм вважається найвищою спорудою у Львові, тож майданчик розташований на висоті 80 метрів і дає можливіть побачити Львів зовсім не так, як бачать шанувальники панорамних краєвидів з Високого Замку чи Ратуші.

Вперше піднятися на майданчик можна буде ввечері 11 липня у рамках фестивалю «Ніч у Львові». Тож перші відвідувачі побачать вечірній Львів і зможуть зовсім з іншої точки зору оцінити освітлення самого костелу, встановлене у минулому році.

У перші дні доступ на вежу буде безкоштовним, пізніше у церкві планують поставити скриньку для добровільних пожертв.

Церква св. Єлизавети була закладена у 1903 році як данина памяті імператриці Єлизавети (більш відомою як Сісі). Цісар Франц Йосиф I особисто взяв участь у закладанні першого каменю. Тоді він саме прямував на маневри цісарсько-королівської кавалерії в околицях Комарного. Храм було зведено до 1911 року. Проектував споруду та керував будівництвом архітектор Теодор-Мар'ян Тальовський. У 1991 році храм передали греко-католицькій громаді Львова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук