Львів планують розділити на п'ять нових паркувальних зон

Мерія погодила концепцію розвитку громадського транспорту та паркування

Головні новини Львова 14.06Катерина Родак, 14 червня 2019, 12:17 1

Під час засідання 14 червня виконавчий комітет Львівської міської ради погодив концепцію розвитку громадського транспорту та паркування приватного транспорту місті. У Львові планують облаштувати нові типи паркінгів, збільшити кількість виокремлених смуг для громадського транспорту та унеможливити заїзд машин на них.

У концепції, зокрема, йдеться про необхідність збільшення зон паркування Львова з двох до п’яти. Перша зона (до 5 хв пішки до площі Ринок) передбачатиме територію навколо старої частини міста. При цьому розглядається два варіанти оплати за паркування: нижча вартість за першу годину і вища за усі наступні або ж постійно висока вартість. Ці паркінги слугуватимуть для нетривалого перебування автомобіля, наприклад, для доставки товарів. У майбутньому у першій зоні облаштують платний паркінг для мешканців пішохідної зони центральної частини Львова, що дасть змогу заборонити паркування мешканців в історичному центрі.

Друга зона (5-15 хв до пл. Ринок) – це паркування у межах малого транспортного кільця довкола центру, яке мають розпочати впроваджувати наступного року. Передбачається, що вартість паркування у цій зоні теж буде високою, але дешевшою, ніж у першій зоні. Тут також розглядають можливість дешевшої оплати за першу годину паркування.

Третя зона (15-30 хв пішки до центру) – зона, яка охоплює більшість міської забудови до 1939 року. Тут планують встановити фіксовану погодинну оплату з середньою вартістю. Власне з паркінгів з третьої зони мешканці мали би пересідати у громадський транспорт і добиратися таким чином до центру.

Четверта зона буде охоплювати решту території міста і забезпечувати можливість впорядкованого паркування мешканців.

П’ята або функціональна зона – це паркувальні майданчики біля автовокзалів, залізничних станцій, аеропорту чи торгових центрів. Перші година-три на таких паркінгах будуть безкоштовні, наступні матимуть середню вартість.

На в’їздах у місто планують облаштувати зону «паркуйся і їдь» (P+R) – перехоплюючі паркінги на в’їздах у Львів для пересадки гостей міста на громадський транспорт. Ці паркінги будуть або повністю безкоштовними, або ж платними, при цьому у вартість входитиме денний абонемент на проїзд у громадському транспорті.

У майбутньому планується зробити платною видачу дозволів на в’їзд мешканців до пішохідної зони центральної частини міста.

Щоб вирішити проблему з простоєм громадського транспорту у Львові планують створити на всіх можливих вулицях виокремлені смуги для громадського транспорту. Ці смуги мають огороджувати таким чином, щоб на них не могли виїхати автомобілі.

У концепції також прописані інші кроки для покращення роботи громадського транспорту, такі як впровадження електронного квитка, коригування транспортної мережі тощо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук