Львів тепер з меридіаном

Юрій Волощак самотужки позначив 24-й меридіан, який уявно перетинає Львів

Головні новини Львова 03.11Оксана Сенишин, 3 листопада 2015, 14:57 3133 1

Знаний львівський козак, писар чайки «Пресвята Покрова» Юрій Волощак придумав ще одну атракцію для міста. Він позначив 24-й меридіан, який уявно перетинає Львів. Наразі фарбою він наніс умовну лінію меридіану на вул. Чернівецькій.

Його помешкання, що на вул. Лазаренка 48а у Львові, – за 300 м від 24-го меридіану. Через це і парк, що поруч, чоловік назвав «24 меридіан+».

Про те, що меридіан поруч, Юрій Волощак довідався ще 6 років тому. Тоді й вирішив ознакувати цю територію унікальними насадженнями: смерекою з Маківки, тюльпановими деревами, празькою калиною. Усього – близько 300 саджанців.

Допоки сонячна погода, збирається облаштувати біля парку і спортивний стоунхендж для малюків.

«Оскільки в нас тут майже проходить 24-й меридіан, то ми вирішили зробити стоунхендж. Але не на 30 стовпах, як є у стоунхенджі у Великобританії, а на 24 стовпах», – розповів Юрій Волощак.

Шість років тому, розповів пан Юрій, з ініціативи офтальмолога Юрія Охріменка Інститут геодезії при «Політехніці» виміряв точні координати 24-го меридіану. Він, виявляється, пролягає і біля Залізничного вокзалу, на вул. Чернівецькій.

«На вулиці Городоцькій ми визначили проходження меридіану з точністю до двох сантиметрів. Там було тоді сім супутників», – уточнив пан Юрій.

Цьогоріч експеримент повторили.

«Це найдовший цілочисельний меридіан у світі. Він проходить через північні країни аж до найглибшого Півдня, Південно-Африканську Республіку. Проходить приблизно через 20, а може, навіть 24 країни. Проходить через Ригу, але, скажімо, так, якби в нас він проходив через Замарстинів чи через Сихів – тобто на окраїні міста», – поділився знаннями Юрій Волощак.

Тож пан Юрій не витримав: взяв фарбу, комбінезон і рушив його позначати біля Залізничного вокзалу.

Меридіан пересікає перехрестя Княгині Ольги – Володимира Великого, завод «Електрон», Брюховичі. Тож чоловік каже, було б мудро в якихось місцях ознакувати його цікавими пам’ятниками, як робить це світ. Тоді і Львів навколо меридіану змінився б.

«Життя мало б бути цікавим. Дивіться, поруч заклади, де написано «Експрес-кафе» чи «М'ясні смаколики»… А чого б і воно не могло називатися «Меридіан24»? Я переконаний: туристи платили б більше за страви придбані в «Меридіані24».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук