Львів знову претендуватиме на статус «Міста літератури ЮНЕСКО»

КультураОксана Панчишин, 12 березня 20154250

Сьогодні, 12 березня, У Львові презентували сайт «Львів – місто літератури» в контексті конкурсу для отримання містом офіційного статусу «Львів – місто літератури ЮНЕСКО» і входження до мережі Creative cities.

На сайті планують зібрати якомога більше інформації про літературне життя у Львові, можливо, згодом публікуватимуть і тексти, передає прес-служба Львівської міськради.

Інформаційна база сайту розділена на категорії: видавництва, книгарні, бібліотеки, письменники і перекладачі, культурні центри і організації, театри; культурні ЗМІ і видання, навчальні заклади і дослідницькі інститути. Є також медіабанк, в якому зібрано відео, фотографії, авторські записи, є великий доступ до записів живих голосів, а також відео-архів з різноманітних літературних. Сайт є двомовним: інформація доступна і англійською, і українською мовою.

Про ініціативи в межах міста розповіла головний спеціаліст управління культури ЛМР Богдана Брилинська. Отож, вона зазначила, що «заявку на отримання статусу «Місто літератури» ми подали минулого року, але, у зв’язку з певними зауваженнями, статусу не отримали, тому зараз іде робота над тим, щоб змінити цю ситуацію».

«Основним зауваженням було те, що у Львові бракує літературних заходів. Відповідно, управління культури прийняло рішення про збільшення фінансування та дофінансування заходів, які мають відношення до літератури», – додала Богдана Брилинська.

Вона наголосила, що для Львова це дуже важливий проект, тому що він є і культурним, і освітнім, і має змінити загальний імідж міста.

Подання Львова, згідно з умовами конкурсу, схвалили і п’ять міст, які вже отримали титул «Місто літератури ЮНЕСКО»: Дублін, Единбург, Норвіч, Мельбурн та Краків. Підтримала місто також низка українських організацій.

«Нам цього року відмовили, але це не є остаточна відповідь. Деякі країни та міста так само проходили декілька разів, доопрацьовуючи свої заявки для того, щоб отримати цей статус. Ми будемо іти цим шляхом», – запевнив керівник робочої групи з питань формування заявки щодо набуття означеного статусу Львова Олександр Кобзарєв.

Відвідати сайт «Львів – місто літератури» можна за посиланням.

Довідка. Місто літератури ЮНЕСКО – це частина мережі Креативних міст, яка почала працювати у 2004 році. У попередні роки містом літератури ставали Краків (2013), Норвіч (2012), Рейк’явік (2011), Дублін (2010) та інші. В рамках цієї мережі кожного року визначаються також міста кіно, музики, дизайну, гастрономії та інші.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук