Львівська академія мистецтв перетворилася на великий виставковий зал

Головні новини Львова 16.02Оксана Сенишин, 16 лютого 2016, 19:50 616 0

Впродовж цього тижня, з 15 до 19 лютого, кожна кафедра Львівської національної академії мистецтв представляє міні-експозиції зі студентських дипломних робіт. Захист дипломних робіт публічний, тож кожен може зайти і заглянути, як народжуються майбутні митці.

Вже влаштували покази кафедра дизайну костюма та графічного дизайну. Сьогодні, 16 лютого, – захист студентських робіт кафедри монументально-декоративної скульптури.

Вісім студентів виготовили проекти, які, ймовірно, оздоблять міста України. Серед них – і пам’ятник волонтерам.

«Це символ свічки, яка згорає і водночас дає тепло і світло. Символ самопожертви, бо волонтерство є самопожертвою. Це такий витік до неба. А ще символ колони», – описав свою роботу магістр кафедри монументально-декоративної скульптури Олег Коваль.

Цей проект в Олега замовила місцева громадська організація. Монумент може постати на Сихові.

А от Петро Петровський, спеціаліст кафедри, робив для храму у рідне місто Радивилів, що на Рівненщині, скульптуру Христа.

«Вона буде розміщена в храмі на висоті п’ять метрів. Є своя специфіка роботи: Христос наче дивиться на своє людство і благословляє його», – додав митець.

Вже замовили в хлопця й Богородицю, та вона буде позадипломною.

Від середи і до п'ятниці свої доробки представлять спудеї кафедр монументального живопису, художнього скла, металу, дерева, кераміки, текстилю, сакрального мистецтва та реставрації.

Що ж до скульпторів, то майже всі дипломні вони захистили на «відмінно». Талант, кажуть в комісії, очевидний.

«До мистецтва ніколи не заставиш. Цей фах людина мусить надзвичайно любити. То так, як закохатися в дівчину, в гарну дівчину… Завжди тягне, і тягне, і тягне, щоб бути поруч із нею», – уточнив скульптор, член комісії Іван Самотос.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук