Львівська бібліотека не передаватиме архіви Польщі

На засіданні Міжурядової українсько-польської комісії у справах охорони та повернення втрачених і незаконно переміщених культурних цінностей під час ІІ Світової війни, яка проходила у польському місті Ольштин, підписали протокол, який рекомендує передати архів Оссолінеум Варшаві. Згідно з цим документом комісія просить здійснити обмін до кінця 2016 року.

Натомість керівництво закладу наголошує, що архів залишатиметься у Львові.

«Комісія рекомендує здійснити до кінця 2016 року обмін матеріалів Наукового Товариства ім. Т. Шевченка з Національної бібліотеки у Варшаві та Бібліотеки Національного закладу ім. Оссолінських на Архів Національного закладу ім. Оссолінських, що зберігається у Львівській національній науковій бібліотеці України ім. В. Стефаника», – йдеться у протоколі. 

У бібліотеці  імені Стефаника вважають, що йдеться лише про рекомендації.

«Треба такі документи читати дуже уважно, адже там чітко написано, що передачу рекомендують передати, але не зобов’язують. В бібліотеки Стефаника єдина позиція: ми ніколи не віддавали документів і не віддамо. Ми маємо установу, за документи якої відповідаємо. Перед підписання документа передувала дискусія  членів міжурядової комісії, де наш представник Ольга Косоловська, заступник генерального директора з наукової роботи Львівської національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника НАН України, чітко висловила категоричну позицію бібліотеки. Підпису під цим документом нашої представниці немає.

Міністерство культури не мало жодного права розпоряджатися архівом.  Ми не розглядаємо варіантів передачі документів», – цитує «Львівська газета» Лідію Сніцарчук, заступник генерального директора з наукової роботи Національної наукової бібліотеки України ім. В. Стефаника.

У бібліотеці нагадали, що міжурядова комісія існує понад 20 років, наразі жоден документ, попри підписані протоколи, в його рамках не передали ані Україна Польщі, ані навпаки.

Останню передачу книг до Польщі зробили у 1987 році примусово за розпорядженням Михайла Горбачова.

Нагадаємо, Національна бібліотека імені Оссолінських - національна бібліотека Польщі. Заснована графом Оссолінським 1817 року у Львові в приміщенні колишнього монастиря сестер ордену кармеліток взутих і подарована громаді міста. Після Другої світової війни, частина фондів переїхала у Вроцлав, натомість у Львові заснували Національну бібліотеку імені Василя Стефаника.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук