Львівська чайка «Пресвята Покрова» візьме участь у регаті на французькому фесті

Козаки завершать реставрацію чайки до кінця липня

Головні новини Львова 14.07Оксана Сенишин, 14 липня 2016, 17:46 313 0

Козаки львівської чайки «Пресвята Покрова», яка зараз пришвартована у Франції, сподіваються завершити її ремонт до 20 липня. Вони вже знайшли дуб на шпангоути та обшивку, перебрали борти та взялися перестеляти палубу.

На ці роботи козацтво шукало кошти в рідному Львові. Тоді їм потрібно було зібрати 7 500 євро, адже лише підйом чайки на сушу краном коштував 1 250 євро. Тож хлопці влаштовували чимало благодійних атракцій. На останній – благочинному аукціоні 24 травня – задля «Пресвятої Покрови» збували «з молотка» мистецькі полотна Лева Скопа, Євгена Безніска, Роксолани Йолич, Сергія Савченка. Тоді вдалося зібрати 120 тис. гривень.

«Французи підходять і дивуються, що кожен день щось змінюється, що досить швидко чайка відновлюється. Навіть ті люди, які колись хотіли позбутися «Покрови», аби вона з порту подалася кудись, мало не на смітник – то тепер вже хотіли б бачити чайку на святкуванні тут, в Палет-Авенії», ― розповів отаман чайки «Пресвята Покрова» Тарас Бенях, що її ремонтує.

Нагадаємо, козаки поспішали з ремонтом, адже хотіли взяти участь у міжнародному морському фестивалі «Брест-2016», що стартував 12 липня у Франції. Він відбувається раз на чотири роки і львівська чайка двічі з’являлася на ньому ― у 1996-му та 2000-му роках.

Львівські хлопці сподіваються долучитися до фестивалю 19-20 липня і взяти участь у регаті. Тим паче, що попереду серпень – а він у Франції місяць морських пригод.

Після цього команда «Пресвятої Покрови» зможе вирушити до Львова через Сену, Рейн та Дунай.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук