Львівська фірма відшкодує ₴86 млн за невиконаний ремонт дороги

Відремонтувати мали 6 км дороги Київ-Харків-Довжанський у Полтавській області

ЕкономікаОксана Панчишин, 26 лютого 201612450
Львівська фірма відшкодує ₴86 млн за невиконаний ремонт дороги

Львівський апеляційний господарський суд за скаргою прокуратури ухвалив рішення стягнути із львівської фірми «ХОКА-Україна» та іспанської «Joca Ingenieria Y Construcciones, S.A» понад 86 млн грн на користь Державного агентства автомобільних доріг України.

Як інформує прес-служба прокуратури Львівської області, вказану суму коштів підприємства повинні відшкодувати у зв’язку із заборгованістю за контрактом з Агентством та завданими збитками.

Водночас зазначено, що рішенням господарського суду Львівської області від 18 травня 2015 року було лише частково задоволено позов Державного агентства автомобільних доріг України та постановлено стягнути із згаданих компаній загалом 8,9 млн грн, натомість у задоволенні решти позовних вимог на суму понад 77,7 млн грн відмовлено.

І лише після втручання прокуратури області апеляційний суд прийняв рішення про стягнення усієї суми коштів.

Як писали «Наші гроші. Львів», в березні 2010 року між Державним агентством автомобільних доріг України та «Joca Ingenieria Y Construcciones, S.A» укладено було контракт, згідно з яким фірма повинна була виконати роботи з капітального ремонту ділянки автомобільної дороги М03 Київ-Харків-Довжанський (шість кілометрів у Полтавській області). Ціна контракту – майже 89,8 млн грн.

«Joca Ingenieria Y Construcciones, S.A» уклало агентську угоду з ТОВ «ХОКА-Україна», за якою іспанська фірма доручила львівській здійснювати в Україні функції і повноваження постійного представництва.

У червні 2010 року Державне агентство автомобільних доріг України перерахувало «ХОКА-Україна» аванс майже 9 млн грн. Проте в травні 2011 року агентство припинило контракт, оскільки на той момент належні роботи так і не були виконані, на об’єкт підрядник не прибув.

У суді Державне агентство автомобільних доріг України вимагало стягнути солідарно з «Joca Ingenieria Y Construcciones, S.A» та «ХОКА-Україна» 86,9 млн грн, тому що зазнало додаткових втрат, необхідних для завершення робіт. Але оскільки відповідачам було перераховано лише аванс, суд вирішив стягнути з них солідарно лише 8,9 млн грн.

Додамо, що ТОВ «ХОКА-Україна» належить іспанській «Joca Ingenieria Y Construcciones, S.A».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук