Львівська художниця Наталія Бартків пропонує мандрівку в едем

КультураМарічка Крижанівська, 1 листопада 2016, 18:51 622 1

Таємниці «Вічного Саду» квітнутимуть у галереї «Зелена канапа» до 20 листопада.

Людина якщо талановита, то талановита в усьому. Наталія Барків за освітою англійський філолог і музикант. Та ще у студентські роки тому відчула, що кольори не дають їй спокою. Тому купила полотно, тюбики фарб і взялася опановувати новий фах - художниці.

«Я купила собі олійні фарби для любителів і замість того, щоб вправляти фортепіано, я малювала», – каже Наталія.

Відтоді мала не одну персональну і колективну виставки. А от цього разу Наталі Бартків захотілося заглянути за стіну Вічного Райського саду.  Для цього художниця дослідила міфи та легенди різних народів світу. І з’ясувала, що у всіх головними героями є дерева.

«Дерева – це істоти, на яких  тримається наш світ і в кожного дерева своя функція.
Наприклад, які завдання? Завдання бути сильним – йдуть до дуба, в слов’ян дуб – це основне дерево і не тільки у слов’ян, в скандинавів», – пояснює художниця.

Ці ж райські міфічні дерева, а ще птахи і сонце Наталя оселила на своїх полотнах. Тут залишила шанс потрапити у рай  і тим, хто у ворота, може, й не пройде. Ван Гог малював свої картини для того, щоб показатим красу природи простим людям, кажуть критики. Така ж мета Наталі Бартків.

«Він хотів, щоб люди ставали біля його роботи і бачили, наскільки світ прекрасний, які величні зорі, наскільки сяюче сонце, наскільки прекрасний місяць. Він проповідував до занять живописом і він продовжував проповідувати своїм живописом. І коли я це побачила, я подумала: о, це ж наша Наталя Бартків», – говорить куратор виставки Олеся Домарадзька.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук