Львівська художниця Софія Кульчицька показала свої мандрівки у серії «Ультрамаринові небеса»

КультураМарічка Крижанівська, 26 вересня 2018, 18:21 311 0

Донедавна прихильники знали цю художницю як Наталя Бартків, але вона змінила ім'я і відтепер ‒ Софія Кульчицька. У галереї «Зелена канапа» авторка відкрила першу персональну виставку під новим іменем.

Кульчицька ‒ це її прізвище у заміжжі, Бартків ‒ дівоче. А от на ім'я Софія її надихнула мандрівка.

«Саме на Кіпрі, у Пафосі, на березі моря це ім'я до мене отак прийшло і я подумала: це ж не серйозно. Але воно мене переслідувало всюди», ‒ зізнається художниця.

Софія Кульчицька презентує прихильникам свою творчість за останні два роки, це її враження від мандрівки світом, об'єднані назвою «Ультрамаринові небеса».

«Наш світ, як дім. І справді, ця виставка присвячена дому, але у межах цілого світу, наш світ прекрасний», ‒ пояснює авторка.

Десь у полотнах впізнаємо реальні пейзажі, як от краєвид хорватського Дубровника.

«Я намалювала «Місячну драбину» ‒ це є розкішний куточок, написаний з натури. Під Дубровником є вілла Шахерезада, де є така альтанка з видом на море», ‒ коментує мисткиня.

Є й вигадані, вимріяні сюжети, часом художниця поєднує дійсність із фантазією, як у пейзажі нічної казкової Праги або у краєвидах Стамбула, Кіпру і островів Греції.

«Одного літнього кіпрського дня я вийшла з автобуса не там, де треба, наступний автобус був через дві години, тому до того місця я вирішила пройти пішки 2 кілометри і по дорозі побачила одне божественне місце: на скелі над морем стояла лише одна лавочка і за нею відкривався чудовий пейзаж. Я його намалювала», ‒ розповідає художниця.

Софія Кульчицька працює у царині наївного мистецтва, вона не має освіти художника. Тому малює так, як відчуває.

«Художники, які отримали класичну академічну освіту, ти знаєш, як вони намалюють, бо вони будуть дотримуватися канонів зображення того самого пейзажу, а в неї воно виходить несподівано, виходить цікаво і багато в неї є шанувальників», ‒ коментує кураторка виставки Олеся Домарадзька.

Виставка «Ультрамаринові небеса» триватиме до середини жовтня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук