Львівська міськрада хотіла б дарувати інвесторам землі

Економіка12 квітня 20115740

Львівська міська влада готова була б навіть дарувати землю інвесторам під створення заводів і робочих місць, якби це дозволяло законодавство, - зазначив 12 квітня на прес-конференції начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій департаменту економічної політики Львівської міськради Сергій Кіраль.

«Землю під промисловими підприємствами ми радо, так, як це роблять наші колеги із Польщі і Угорщини, подаруємо навіть іноземному інвестору – якщо би в нас були такі повноваження», - зазначив Кіраль.

На сьогодні, за його словами, Львівська міська рада згідно із Земельним кодексом змушена виставляти ці землі на аукціони і продавати її тим, хто запропонує вищу ціну. «Але ми радо б її дарували, за умови, що інвестор побудує там завод і створить там якусь хоча б мінімальну кількість робочих місць. Ми могли би це записати в умовах – одну тисячу чи півтори тисячі. Так роблять зараз мудрі міста», - додав він.

Також Сергій Кіраль запевнив, що Львівська міська рада не робить різниці між іноземними і місцевими інвесторами. Водночас він зазначив, що міськрада має дуже обмежені можливості щодо сприяння інвесторам, оскільки важливі рішення – зокрема, щодо податків – приймаються лише на центральному державному рівні. Втім, львівська влада намагається допомагати інвесторам вирішувати проблемні питання в ручному режимі.

Окрім того, Кіраль висловив переконання, що поточна каденція Львівської міської ради принесла якісну зміну у ставленні до інвесторів. Нинішні депутати, за його словами, займають більш гнучку позицію, аніж попередні, і готові розглядати можливості стимулювання інвесторів в тих межах, які відводить їм для цього українське законодавство.

Як інформував ZAXID.NET , учора, 11 квітня, голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк під час візиту глави держави до Львова звернувся до Віктора Януковича із проханням дозволити в Івано-Франківській області в межах експерименту віддавати інвесторам землі безкоштовно.

«Щоб остаточно позбавити інвесторів можливості говорити про корупцію в Україні, пропоную в порядку експерименту дати право Івано-Франківській області, якщо не в цілому в державі, виділяти земельні ділянки під будівництво як нових виробництв, так і спортивно-туристичної інфраструктури своїм та іноземним інвесторам безкоштовно. Інвестор піде – а потім податки зроблять свою справу», - зазначив він.

 

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук