Львівська міськрада подала до суду чотири позови щодо «вкраденого» майна
У мерії виявили, що понад 10 комунальних приміщень незаконно отримали нових власників
Працівники Львівської міської ради виявили, що понад десять об'єктів нерухомого комунального майна незаконно отримали нових власників. За розслідування шахрайської схеми вже взялись правоохоронні органи. Тим часом юристи міської ради намагаються зупинити відчуження майна через суд.
На вул. Свінціцького, 7 наступного року мали запрацювати спортивні гуртки для школярів. Майже 300 м кв. мерія вирішила надати в оренду дитячо-юнацьким клубам.
«Дозвіл ми отримали у травні цього року, а в липні підписали договір. І з цього часу платимо ЛКП "Снопківське" за прибирання, – розповідає директор УДЮМК Галицького району Олена Горпинюк. – Але коли ми вийшли на робочу зустріч, прийшов мужчина, представився представником власників, хоча ніякої довіреності на представництво він не мав, й озвучив, що приміщення належить іншим людям, нібито в них є документи на це приміщення».
Тоді Олена Горпинюк за роз’ясненнями звернулась до управління комунального майна. Там про нових власників не чули: будь-яке майно громади мали б погодити на сесії. Та такої ухвали ніколи не було. Зараз приміщення опечатане. Суд наклав на нього арешт.
Схожа ситуація і на вул. Зеленій, 202. Занедбане приміщення хотів викупити орендар, який має договір з міською радою до 2018 року. Та в управлінні випадково для себе з'ясували: продавати вже немає що.
«Під час того як управління комунальної власності проводило оцінку цього приміщення, аби його продати, ми дізнались, що власником цих приміщень вже не є територіальна громада міста Львова, що там вже зовсім інші власники, – каже в.о. начальника міського управління комунальної власності Лілія Сторож. – Слід зазначити, що такого договору купівлі-продажу управління комунальної власності не укладало».
Перевіряти взялись кожне приміщення, яке належить громаді Львова, тож вже нарахували понад десять, які місто в дивний спосіб втратило.
«Так виглядає, що це діє групка шахраїв, які переоформляють на себе майно територіальної громади», – підсумувала Лілія Сторож.
Поліція відкрила кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 (шахрайство) ККУ. А от деталі розслідування наразі правоохоронці тримають у таємниці. Відомо, що власницями кількох об'єктів зокрема і на вул. Свінціцького стали Людмила Малькова та Ірина Сандул. Зв’язатись з ними журналісти намагались через представників. Але поки жодної відповіді. Єдине: до того як вони стали власницями, нерухомість кілька разів перепродували. Нотаріус, яка реєструвала майно, каже: з документами було все гаразд.
«Нічого я не відчужувала, бо до мене клієнти прийшли вже з готовими документами і вже було право власності, зареєстроване приватним нотаріусом», – розповіла нотаріус Уляна Пшенична.
Та ці прізвища відомі міським посадовцям. Зокрема, в управлінні охорони історичного середовища не раз мали з ними справу. На вул. Вірменській, 30 у приміщенні, яке тоді належало Мальковій, без жодних на те дозволів прорубали двері у фасаді пам'ятки архітектури. Незаконними переплануваннями власники із тими ж прізвищами зловживали і ще за сімома адресами.
«Два прізвища фігурують в різній комбінації. Часом буває тільки Малькова, а часом Малькова і Сандул. Але в більшості випадків, коли роботи ведуться самовільно, можемо говорити, що це напевно ті люди», – зазначила начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.
Наразі у міськраді збирають документи по кожному втраченому об'єкту та передають їх до суду.
«В нас станом на сьогодні є сім адрес. В роботі зараз є Свінціцького, 7, Стецька, 11, площа Святого Теодора, 5, Хмельницького. Решта – ми доповнюємо, – розповіла начальник юридичного управління Львівської міської ради Гелена Пайонкевич. – Ми вже подаємо позови до Галицького суду з клопотаннями на заборону на відчуження». Наразі міськрада подала чотири позови.