Львівська міськрада подаватиме до суду на Держказначейство

Економіка31 грудня 20105291

Львівська міська рада подаватиме до суду на дії Державного казначейства у Львівській області, оскільки установа блокує 14,6 млн грн. міських коштів, передбачених для сплати фінансових зобов’язань міськради перед підрядниками та громадськими організаціями.

"Тиждень тому була зустріч з громадськими організаціями, які були в критичному стані. Тоді ж всі кошти були перераховані міською радою. Відтоді вони залишаються в казначействі", - повідомив 31 грудня на прес-конференції у Львівській міській раді заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Василь Косів.

За його словами, згадані кошти призначені не лише для громадських організацій, але й на прибирання міста, закупівлю пального для снігоприбиральної техніки, тощо. Також присутня на прес-конференції директор департаменту гуманітарної політики Ольга Лесюк розповіла, що по її департаменту Держаказначейством заблоковано близько 3 млн грн., у тому числі по культурі – 1,3 млн грн., по охороні здоров’я – 1 млн грн., по освіті – близько 500 тис. грн., по соцзахисту – 62 тис. грн.

Натомість в.о. начальника управління інженерного господарства Андрій Мончак повідомив, що по управлінню інженерного господарства з 16 грудня заблоковані оплати на суму 2,3 млн грн. У свою чергу заступник голови Галицької районної адміністрації Ярослава Білостоцька розповіла, що РА не може оплатити послуги з благоустрою (112 тис. грн.), з реконструкції доріг (118 тис. грн.), а також з ремонту житлового фонду.

"Ми не можемо залишити цього просто так, без уваги, залишити у старому році. Це – наша відповідальність перед сотнями і тисячами людей. Це наша відповідальність перед мешканцями міста, які відчувають незручності, перед громадськими організаціями, які мають дуже багато боргів і через те – дуже багато проблем. Це є реальні конкретні люди, до яких є претензії, яким погрожують, до яких приходять додому, до їхніх сімей, тому що вони вже в таких боргах, які не можуть покрити", - додав Косів, пояснюючи, що ці громадські організації проводили заходи за власні кошти, а тепер через дії Казначейства не можуть отримати відшкодування від міської ради.

За словами Василя Косіва, незважаючи на те, що ця проблема обговорювалася і на нарадах за участі голови Львівської ОДА, Державне казначейство у Львівській області не пояснює причин повернення коштів. Тому Львівська міська рада звертатиметься до прокуратури, аби та вивчила законність дій Держказначейства, а також, як тільки буде отримана офіційна відмова – до суду. За його словами, позов може бути поданий на початку січня.

Водночас на прес-конференції Ольга Лесюк пояснила, що у тому разі, якщо оплати не пройдуть через Держказначейство до кінця року, то ці кошти будуть фактично втрачені і для підрядників, і для міської ради, бо закласти залишок у бюджет 2011 року буде неможливо, і частину коштів, що надійшла з державного бюджету, також потрібно буде повернути до Києва як невикористану.

Нагадаємо, 30 грудня повідомлялося, що Держказначейство у Львівській області блокує 13 млн грн міських коштів. Директор департаменту фінансової політики Олег Іщук заявив: "При наявності грошей у нас на рахунках, казначейство вилучає їх і оплачує свої рахунки".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук