Львівська міськрада проти зниження нормативної оцінки землі

Економіка12 квітня 20117510

Начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій департаменту економічної політики Львівської міськради Сергій Кіраль пояснив причини підвищення нормативної оцінки землі у місті Львові, а також висловив думку, що переглядати її в бік зниження – неправильно.

«У Львові, напевне, за останні десятки років так звана наша патріотична львівська влада здійснювала чи не найбільшу кількість спекулятивних операцій з землею і з майном. Є дуже багато сьогодні земельних ділянок і майна, які просто стоять у власності різних – підставних, дуже часто – компаній, які стоять і не використовуються. В зв’язку з тим, що дуже низька орендна ставка на цю землю, вони собі можуть дозволити і дальше нічого не робити, чекати кращих часів, коли відійде економічна криза і знов з’явиться попит на землю, прийдуть ті ж іноземні інвестори і в них ту землю куплять», - пояснив Кіраль на прес-конференції у Львівській міській раді 12 квітня.

За його словами, підвищення нормативної оцінки землі у місті Львові покликані змусити таких компаній до діяльності і створення робочих місць або ж продавати розташоване на земельних ділянках майно за нижчими цінами, аби інвестори мали можливість його купувати.

«Звичайно, це багатьом і не подобається, тому що серед таких людей є дуже багато впливових людей, людей, пов’язаних із депутатським корпусом. Ми всі це знаємо, ми живемо в одній і тій самій країні. Це викликає певний резонанс, і звичайно, що це підхід буде дещо адаптовуватися в напрямку зменшення цих ставок. Це сьогодні, я знаю, розглядається на депутатських комісіях. Але це ж неправильно, погодьтеся – з точки зору мешканців міста, які очікують і хочуть бачити тут створення робочих місць, хочуть бачити тут ділову активність, а не пустирі, незаселені офісами чи бізнесом будинки, і земельні ділянки, обгороджені парканами десятками років», - додав начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій департаменту економічної політики Львівської міськради.

Як інформував ZAXID.NET , з 1 січня 2011 року у Львові набула чинності нова нормативна грошова оцінка земель міста Львова. Відповідно до цієї оцінки базова вартість землі збільшується з 184,9 грн/кв. м до 470,2 грн/кв. м, що дозволить збільшити надходження коштів від сплати орендної плати за землю орієнтовно в 2,5 рази.

З цього приводу 31 березня під Львівською міською радою відбувся кількатисячний мітинг з вимогою скасувати ухвалу «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Львова». Як наголосили мітингувальники, згідно з новою оцінкою, орендна плата за землю зростає в декілька разів.

Того ж дня депутати Львівської міської ради прийняли рішення, згідно з яким платники орендної плати за землю та земельного податку до моменту введення нової нормативної оцінки землі платитимуть за спеціальною пільгою розміром 60% від суми нарахованих платежів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук