Львівська мисткиня запрошує на виставку «Трансформація» у галерею «ІконАрт»

Наталя Шимін створила український килим з повітряно-бульбашкової плівки

Головні новини Львова 20.11Оксана Сенишин, 20 листопада 2017, 19:38 629 0

В галереї «ІконАрт» у вівторок, 21 листопада, експонуватимуть «Трансформацію» Наталки Шимін. Мисткиня підготувала текстильний проект, що поєднує нашу традицію та сучасність.

Це три об’єкти, стилізовані під традиційний український килим. Над ними мисткиня працювала півтора року. Адже у кожен пухирець звичайної повітряно-бульбашкової плівки набивала різнобарвний текстиль. Каже, за цей час вже би навіть виткала таких три килими.

Історія проекту розпочалася з килима, що тепер зберігся лише на світлині Наталі Шимін, розповідає вона: «Цей килимок був викинений в якомусь під’їзді під ноги. І мій чоловік його підібрав. Підібрав, сфотографував його. І коли згодом ми хотіли його знайти, то він якимось чином розчинився.. Бо не був у нас вдома, а в знайомих.. Вони теж не знають, куди той подівся. Це було болісно ‒ така абсолютна втрата!».

Другий килим ‒ той, що використовували у перформансі «Посеред раю на майдані» в столичному театрі Франка і під мотиви якого готувався стрій для Богдана Ступки. А третій ‒ гуцульський з авторським QR-кодом. Щоправда, Наталя Шимін закодувала його лише для себе: «Це не послання, це ‒ моя емоція. Це, швидше, йдеться про шлях. Про мій шлях. Я не буду розшифровувати, бо це моє приватне..».

Авторка, яку ми знаємо як художницю костюмів у курбасівців, за образи для вистав «Марко Проклятий», «Апокрифи», «Чекаючи на Ґодо», цією виставкою вертає нас до наших глибин. До закодованих у генах традицій.

«Я піднімаю тему збереження своєї ідентифікації через наш український текстиль. Наше поєднання з тими традиціями, які були закладені в килимарство», ‒ додала художниця текстилю Наталя Шимін.

Заглибитися у своє коріння можна буде до 29 листопада.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук