Львівська митниця передала історичному музею конфісковані цінні експонати

КультураІрина Панчишин, 14 лютого, 14:47 728 0

Історичний музей у Львові отримав нові експонати. 39 предметів 14 лютого музейникам передала Львівська митниця. Усі вони були вилучені чи конфісковані в дохід держави у період з 2012 до 2017 років.

Зброя різних країн: чимало європейської, є й з Чилі, Аргентини та Бразилії. Це різновиди багнетів, церемоніальні шпаги, револьвери. Є й кишеньковий велодог, яким у XIX столітті велосипедисти відлякували собак. Зброї більше 120-ти років. Стан її непоганий, зазначають музейники, бо здебільшого це армійське знаряддя, яке зберігалось на складі.

«В музей вони потрапили в стані ну мало що не в рідній змазці, як із заводу. Дещо побите корозією, дещо потребує реставрації, в дечому втрачені складові частини. Ну але це не дивно, оскільки 100-200 і більше років це все ж таки суттєвий час», – прокоментував старший науковий співробітник Львівського історичного музею Тарас Рак.

Найчастіше цю зброю митники вилучали у поштових відправленнях, які йшли за кордон.

«Ми передаємо вилучені експонати не виключно львівським музеям, ми передаємо всій Україні, сьогодні ще передавали у Київський музей історії Другої світової війни, знову найближчим часом будемо у бібліотеку Стефаника передавати книги. Ми тішимося з того, що наша робота не пропадає дарма», – додав начальник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук