Львівська облрада проведе конкурс на право оренди будівлі на вул. Короленка

Головні новини Львова 04.05Ірина Панчишин, 4 травня 2017, 18:35 563 0

Львівська обласна рада проведе конкурс на право оренди будівлі на вул. Короленка, 1а, де розташовувався Російський культурний центр. Приміщення передадуть одній із громадських організацій, діяльність яких пов’язана з АТО. Також облрада обіцяє надати приміщення російським організаціям, які не займаються антиукраїнською пропагандою.

Нагадаємо, наприкінці минулого року в газеті «Русский вестник», яку з 99-го року видає Російський культурний центр, СБУ виявила факти розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

У четвер вранці виконавча служба виселила Російський культурний центр із приміщення на вул. Короленка, 1а. Це судові виконавці зробили примусово, адже організація не виконала рішення суду і не покинула будівлю добровільно до 28 квітня.

Відтепер обидва входи у будівлю на Короленка заварені. Це зробила виконавча служба. Виселення провели о 7:00 – зумисне, щоби уникнути скандалу.

«Оскільки до 28 квітня був термін визначений законом для добровільного виконання, добровільно це рішення не було виконано. Після описання акту прийому-передачі дане майно і приміщення було передано в комунальну власність, тобто львівській обласній раді», – повідомив начальник управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський.

Рішення виселити Російський культурний центр із комунальних приміщень депутати обласної ради прийняли ще 25 жовтня 2016 року. Суди всіх інстанції підтвердили: організація не має жодних юридичних підстав там перебувати. 12 років тому замість Обласного товариства ім. Пушкіна будинок зайняло міське товариство, розповів заступник голови облради Володимир Гірняк.

«Тобто тут перебувала громадська організація з подібною назвою, але жодних юридичних підстав знаходитись у цьому приміщенні організація не мала. Ключова річ, я переконаний, що ці люди, які тут перебувають, не відображають думку російської громади у місті Львові», – сказав заступник голови Львівської облради.

Це приміщення організація орендувала із жовтня 1990 року на пільгових умовах. У «Російському товариство ім. Пушкіна» заявляють: у будівлі діяли 12 російських організації, які об’єднують близько 800 людей.

«Я не соромлюся говорити: це на дуже високому рівні русофобія і ксенофобія. Це на кожному кроці видно, як себе поводить обласна влада», – розповів голова міської організації «Російське товариство ім. А. Пушкіна» Альберт Астахов.

«Ми будемо боротися за наше приміщення. Ми маємо надію, що верховенство права, про яке так багато говорять, все ж таки в Україні існує. Звертаю вашу увагу, що я вже поставив до відома про ці події представника ОБСЄ в Західній Україні», – додав адвокат Російського культурного центру Олександр Косторний.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук