Львівська облрада вимагає не допустити приватизації Дрогобицького солевиварювального заводу

ЕкономікаЮлія Лавришин, 20 березня 20187131
У Дрогобичі, на місці солевиварювального заводу, сіль почали варити ще в ХІХ столітті

Львівська обласна рада (ЛОР) підтримала звернення до Верховної Ради України (ВРУ) та президента Петра Порошенка з проханням вилучити Дрогобицький солевиварювальний завод зі списку підприємств, які підлягають приватизації. За таке звернення під час засідання сесії 20 березня проголосували 57 депутатів Львівської обласної ради.

«Львівська обласна рада висловлює стурбованість можливістю приватизації Дрогобицьокої солеварні, яка надалі може опинитися під загрозою закриття та зникнення видобутку солі, – йдеться у зверненні ЛОР. – Дрогобицька солеварня, працюючи вже пронад 700 років, на сьогодні вважається найстарішим підприємством України. ДП «Солевиварювальний Дрогобицький завод» – єдине підприємство у Європі, яке продовжує видобувати сіль давнім методом випарювання соляної ропи. Така технологія має перспективи бути занесеною до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО».

Також у зверненні наголошується, що саме солеваріння передувало виникненню Дрогобича, а сама територія, на якій розташований завод, перебуває під охороною ЮНЕСКО і є складовою культурно-історичного ансамблю з дев’яти пам’яток місцевого значення.

Водночас, як повідомила 20 березня місцева радіоредакція «Франкова земля», у Дрогобичі відбулась нарада за участі міського голови Тараса Кучми та громадських діячів, зокрема художника Лева Скопа та отця Ігоря Цмоканича, під час якої, як повідомляє видання, прийнято рішення про вжиття заходів задля збереження солевиварювального заводу, зокрема перехід підприємства у комунальну власність міста.

Нагадаємо, нещодавно через скаргу Головного управління Держпраці у Львівській області та відсутність спецдозволу на користування надрами завод був змушений припинити виварювати сіль – таким було рішення Львівського окружного адміністративного суду. Зараз справу розглядає Київський апеляційний адміністративий суд і допоки не буде винесене рішення, солеварний цех буде закритим.

Додамо, що про ситуацію на Дрогобицькому солевиварювальному заводі ZAXID.NET більш детально розповідав у грудні 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук