Львівська ОДА перевірить витрати організаторів чемпіонату світу з шахів

Львівська облдержадміністрація досі не виплатила 1,5 млн грн, витрачених на організацію матчу між Музичук та Хоу

СуспільствоНазарій Тузяк, 16 травня 20165611
Львівська ОДА перевірить витрати організаторів чемпіонату світу з шахів

Львівська облдержадміністрація перевірить витрати дирекції, що займалася підготовкою чемпіонату світу з шахів серед жінок. Таке рішення прийняли після того, як сама дирекція звинуватила ЛОДА у невиплаті 1,5 млн грн, які витратили на організацію матчу між Марією Музичук та Хоу Іфань.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка підтвердив ZAXID.NET, що ЛОДА ще не перерахувала 1,5 млн грн, які витрачені на підготовку до чемпіонату світу з шахів. Однак зазначив, що спершу облдержадміністрація хоче перевірити усі витрати львівської дирекції з підготовки цього чемпіонату.

«Ми перевіримо не тільки ці 1,5 млн. Ми перевіримо, як витрачалися усі кошти на проведення цього чемпіонату. Це кошти громади і тому потрібно подивитися, наскільки ефективні представлені нам рахунки і сам кошторис. Тому я сьогодні доручив, щоб у десятиденний термін були проведені повністю усі необхідні перевірки», – розповів Олег Синютка.

Хоч сам кошторис організації чемпіонату не був перевищений, за словами голови ЛОДА, є інформація про те, що за окремими статтями витрат були зловживання.

«Потрібно перевірити витрати у розрізі кожної статті. До прикладу, є витрати на проживання. Одна людина може проживати в готелі за 100 тис. грн, а можуть за ці ж кошти там проживати 100 людей по тисячі гривень – і те, й інше вкладається у один кошторис, так? У мене є інформація, що деякі витрати проводилися без проведення тендерних процедур. Також у мене є інформація, що по деяких рахунках, які представлені до оплати, перевищена середня вартість, яка є на сьогодні по Львову», – додав Олег Синютка.

Зазначимо, що інформацію про борг ЛОДА перед львівською дирекцією з організації чемпіонату світу з шахів вперше оприлюднили у п'ятницю, 13 травня, на офіційній сторінці шахового турніру у Facebook.

«Пам'ятаєте, як два місяці тому у Львові вперше за всю історію незалежної України відбувався Матч за звання чемпіонки світу з шахів? Ось відео з відкриття цієї важливої події. Але і по сьогодні понад 100 людей, що забезпечували звук, світло та охорону, виступали на сцені, в холі театру та на площі перед театром, готували урочисте прийняття та обслуговували його і досі не отримали гроші за надані послуги. Можливо шановні депутати ‪#‎ЛОР‬ і відповідальні менеджери ‪#‎ЛОДА‬ спробують пояснити чому? Де 1,5 млн грн, які в січні 2016 року були проголосовані на Матч за звання чемпіонки світу з шахів?» – йдеться у повідомленні львівської дирекції з підготовки чемпіонату.

Керівниця львівської дирекції з підготовки шахового матчу Наталя Обозненко пояснила ZAXID.NET, що вже кілька разів зверталася до Львівської облдержадміністрації з проханням виділити кошти, однак це було безрезультатно.

«Загальна сума, яку виділила на проведення чемпіонату Львівська обласна рада, це 5 млн грн. Із них 3 млн грн витратили на оплату внесків і ще 2 млн – на організаційні речі. Із цих 2 млн грн Львівська ОДА мала оплатити трішки більше 1,7 млн грн. Але досі вони перерахували лише 253 тис. авансових платежів, які витрачені на проживання в готелі «Леополіс». Інші ж 1,5 млн грн так і залишилися непрофінансовані», – розповіла Наталя Обозненко.

За її словами, 1,5 млн грн мають покрити витрати на проживання учасників офіційних делегацій шахісток, на проведення офіційної церемонії відкриття матчу, на зйомку промоційного відео і сюжетів телепередач «Львів шахова столиця України», на видавництво книжки «Львів шахова столиця України», на оренду комп'ютерного обладнання для проведення чемпіонату, а також на оренду Палацу Потоцьких.

«Це все організаційні витрати, які були закладені в кошторис ще у листопаді 2015 року. Цей кошторис затверджувала робоча група, а у січні депутати Львівської облради на підставі цього кошторису і рішення робочої групи проголосували за виділення цих грошей. Зараз вони є закладені в бюджет Департаменту молоді та спорту Львівської ОДА», – додала Наталя Обозненко.

Нагадаємо, при затвердженні обласного бюджету Львівська облрада передбачила 2 млн грн на проведення чемпіонату світу з шахів. Згодом облрада виділила ще 3 млн грн і звернулася до Кабміну з вимогою компенсувати 5 млн грн при фінансуванні державних програм.

Це не перший скандал, пов'язаний із невиплатою коштів на проведення чемпіонату світу з шахів. Раніше Міжнародна федерація шахів (ФІДЕ) оголосила про відсторонення українських шахістів від участі у міжнародних змаганнях, оскільки Федерація шахів України не заплатила 60 тис. євро організаційного внеску за проведення чемпіонату світу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук