Львівська опера готується до прем’єри «Лоенгріна» Ріхарда Ваґнера

КультураК.С., 20 лютого3870
У театрі почалося монтування сцени та світла

У Львівському національному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької 1, 2, 6 та 7 березня відбудеться прем’єра опери Ріхарда Ваґнера «Лоенгрін». Ця опера на українській сцені з’явиться вперше за часів Незалежності. Подія знакова не лише для львівської сцени, але й всього оперного мистецтва України, адже творів Ваґнера немає в репертуарі українських театрів.

Ріхард Ваґнер, автор 13 опер, мав на меті реформувати оперне мистецтво. Кожна вагнерівська опера триває довше, ніж до прикладу, італійські. Свої твори композитор називав «музичними драмами», яка поєднує складну техніку для вокалістів, драматичний сюжет та виразну музичну лінію. На сцені Львівської національної опери «Лоенґрін» пройде без скорочень та купюр, що надасть глядачу сповна насолодитись та збагнути вагнерівську ідею музики майбутнього.

Ріхард Ваґнер є одним із найсуперечливіших композиторів в історії музики

Однією з цілей генерального директора Львівської національної опери Василя Вовкуна є – втілювати на львівській сцені найбільш актуальну тенденцію кращих світових оперних театрів та фестивалів, а саме постановку класичних опер в особливому режисерському вирішенні.

«Звернення до ваґнерівського музичного полотна є справжнім викликом для нас і, водночас, «Українським проривом» в освоєнні мистецтва як синтезу, і як філософської концепції. До постановки ваґнерівського «Лоенґріна» театр запросив німецького режисера Міхаеля Штурма, австрійського сценографа і художника костюмів Маттіаса Енґельмана, хормейстера Йоганнеса Кьолєра, які разом з диригентом-постановником Мироном Юсиповичем та хормейстером Василем Ковалем пропонують незвичну і неочікувану, але актуально-сучасну інтерпретацію сюжету опери», – розповів генеральний директор Львівської національної опери Василь Вовкун.

Міф про добро і зло, довіру і сумніви постане на сцені Львівської опери у сучасному актуальному для сьогодення вирішенні. Диригент-постановник – Мірон Юсипович, режисер-постановник – Міхаель Штурм, художник –постановник – Маттіас Енгельманн, хормейстери - Василь Коваль, Йоганес Кьохлер. Австрійські та німецькі митці, які стали співтворцями «Лоенгріна» на львівській сцені, створюють чисельні театральні проекти по всій Європі.

Постановники обіцяють інноваційний погляд на оперне мистецтво (фото Львівської опери)

Режисер-постановник опери Міхаель Штурм розповів про власне трактування опери: «Тема опери є дуже актуальною, бо вона показує, що коли суспільству заборонено запитувати, то постає питання – а що ж йому тоді можна? Як таке суспільство може розвиватись? Вирішальна фраза твору звучить так: "Ніколи не питай мене"».

Сюжет опери «Лоенґрін» зосереджений на середньовічному епосі про легендарних воїнів Святого Грааля, які оберігали скарб. Головний герой опери – справедливий лицар, який рятує принцесу Ельзу та прагне захищати її народ. Але за однієї умови: Ельза ніколи не запитає яке його ім'я та звідки він прибув...

«Мистецтво як свобода, як вираз нас самих – про це йдеться в опері, про це йдеться в кожному з нас. Про те якими ми є, йдеться про нас, людей. І я дуже радий що публіка тут у Львові, в Україні, буде зачарована цим твором, цим дуже особливим способом його трактування», – говорить режисер.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук