Львівська та Одеська опери випустили спільну виставу

КультураК. С., 27 листопада 20175440
Львівська та Одеська опери випустили спільну виставу
Постановником вистави став Василь Вовкун

В Одесі відбулась прем’єра масштабного спільного проекту Одеського національного академічного театру опери та балету та Львівського національного академічного театру опери та балету - опери «Набукко» у постановці режисера – генерального директора-художнього керівника Львівської опери, народного артиста України Василя Вовкуна.

Проект об’єднав сили двох національних театрів: диригент-постановник – головний диригент Олександру Самоїле, художник з костюмів – Сергій Васильєв, хормейстер-постановник Леонід Бутенко, хореограф-постановник Яніна Кисельова, художник зі світла В'ячеслав Ушеренко, відеограф Віталій Галак – з Одеси та художник-сценограф Тадей Риндзак зі Львова.

Міністр культури Євген Нищук назвав прем’єру опери «Набукко» гарним прецедентом спільної роботи двох театрів.

«Набукко», як геніально-містичний твір, що з’явився на зрізі епохи, часу, стилю, не завжди користується популярністю в спокійні часи. Його місія – бути символом відновлення надії і справедливості в період найвищого напруження і людських тривог. Таким чином він підтримує в нас надію на краще майбутнє», - прокоментував виставу режисер-постановник, генеральний директор-художній керівник Львівської опери Василь Вовкун.

Світова прем’єра опери Джузеппе Верді «Набукко» відбулася 9 березня 1842 року в міланському театрі Ла Скала, і з тріумфом витримала ще 57 вистав в осінньому сезоні. За наступні десять років творіння Верді обійшло всі найвідоміші оперні сцени світу від Парижа до Нью-Йорка, а його автор набув слави художника «рівновеликого маестро Россіні».

В Одесі «Набукко» вперше поставила італійська трупа в 1847 році – через 5 років після прем’єри в Ла Скала.

Фото: Міністерство культури

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук