Львівська вишивальниця презентувала виставку Богородиць в українських строях

Виставку вишиваних образів та авторських рушників Марти Кулинич-Новицької відкрили у Музеї Михайла Грушевського

Головні новини Львова 17.12Марічка Крижанівська, 17 грудня 2018, 16:12 991 0

Вишивальниця Марта Кулинич-Новицька відкрила персональну виставку у Музеї Михайла Грушевського у Львові. Там презентує серію «Українська Мадонна» та авторські рушники.

Ідея одягнути Діву Марію у вишиванку народилася у Марти Кулинич-Новицької багато років тому, коли вона вперше побачила образи художниці лемкині Марії Янко.

«Мені здається, що Богородиця у вишиванці ближча до нас, людей грішних, і ми відчуваємо її особливу опіку, її особливе тепло», розповідає Марта Кулинич-Новицька.

Вона не претендує на канонічність, позиціонує свої роботи як авторську вишивану ікону. На виставці показує повну серію «Українська Мадонна».

«Я створила бойківську Богородицю за нашою чудовою львівською художницею Ярославою Король. А ще маю гуцульську і тернопільську Богородиць. Крім того є в мене улюблена серія – лемківська Богородиця, це є за Марічкою Янко. Так вийшло само по собі, що такими лемкинями представлені чотири пори року», пояснює авторка.

Більшість народних строїв Марта вишила з документальною точністю, відтворила усі деталі одягу.

«У Лемківській Богородиці дуже добре відтворений повний стрій села Команчі і ця документальність мене привабила найбільше у картині художниці Дарії Гуляк-Кульчицької, за якою я вишила свою ікону. Вона дуже цінна, тому що це те, що залишиться потім», зізнається вишивальниця.

Авторка презентує й рушники за власними взорами. А ще глядач побачить вишивану «Тайну вечерю» за фрескою Леонардо да Вінчі.

«Виставка триватиме у нас не тільки до Різдва, а до Йордану. Всі, хто захоче перетнути поріг дому Грушевських, поспілкується з високим, з прекрасним народним мистецтвом Марти Кулинич-Новицької», додає Марія Магунь, директорка меморіального музею Михайла Грушевського.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук