Львівські депутати не зрозуміли бажання ОСББ приватизувати прибудинкову територію
"Із реєстрацією об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у Львові проблем немає", - заявив сьогодні, 18 травня, під час засідання Львівського прес-клубу голова Асоціації, до якої входить 10 ОСББ Львова, Василь Коцюк.
"Проблеми з реєстрацією у Львові немає. Ми максимально спростили цю процедуру, але потрібно допомагати ініціативним мешканцям зрозуміти її, пройти. Охочі у будь-який час, крім вихідних, можуть отримати консультації у фахівців сектору підтримки муніципальних проектів Львівської міської ради. Протягом травня ми також об’їжджаємо всі райони Львова, проводимо зустрічі з мешканцями, де розповідаємо про ОСББ і всі процедури", - поінформувала завідувач сектором підтримки муніципальних проектів Львівської міської ради Галина Когут.
Остап Тимчій поінформував, що вже працює Ресурсний центр для ОСББ, де їх представники можуть отримати всю потрібну юридично-консультаційну допомогу, пройти навчання.
Тим часом, за словами Г. Когут, в ОСББ виникли проблеми із земельними питаннями. "Є один прецедент не голосування на сесії про приватизацію прибудинкової території ОСББ. Депутати, мабуть, не зрозуміли цього питання", - сказала вона. За її інформацією, із 301 ОСББ, що діють у Львові станом на кінець квітня 2009, у довготривалій оренді або приватизовану при будинкову територію мають лише близько 15. При чому, що відповідні документи були оформлені у 2000-2005 роках. "За цієї каденції лише одне ОСББ оформило земельну ділянку. Проблем, мабуть, не було, бо до нас вони не зверталися", - зауважила вона.
В. Коцюк поінформував, що голови ОСББ зараз готують відкритого листа до депутатського корпусу ЛМР, в якому хочуть вказати на факт неголосування за приватизацію землі ОСББ "Кайзервальд 2007", що на вул. Ніжинській, 31. За його словами, це питання актуальне для всіх діючих ОСББ, адже після приватизації прибудинкової території вони можуть на ній якісно господарювати.
Керівник ресурсного центру для ОСББ Остап Тимчій зазначив: "Ця ситуація демонструє, що обізнаність про суть ОСББ є доволі низькою, зокрема й серед депутатського корпусу. Адже за правовим статусом ОСББ є неприбутковими організаціями, і від депутатів мало б бути максимальне сприяння у цьому питанні з огляду на те, що мешканці погоджуються перебрати від міста на себе доволі значні клопоти зі своїм будинком. Тут є поле для діяльності, зокрема й для інформаційно-просвітницької".
Юрист ресурсного центру для ОСББ Андрій Бурий додав: "люди пройшли тривалу процедуру погодження технічної документації, візування проекту ухвали. Можливо, на останньому етапі недопрацювали. Не пішли на прийом до депутатів, у профільні комісії. понадіялися, що, згідно закону, все буде успішно".
Г. Когут запевнила, що сектор підтримки муніципальних проектів ЛМР супроводжуватиме це питання. "Я думаю, спільними зусиллями ми винесемо це питання на найближче засідання сесії ЛМР", - сказала вона.