Львівські науковці розробили методику виробництва біогазу

ЕкономікаОрися Шиян, 13 серпня 20155820

Науковці із «Львівської політехніки» представили розроблену методику використання технології, за якою можна буде виробляти біогаз.

Про це йшлося під час зустрічі з польськими експертами Фонду Агентства Регіонального Розвитку (FARR) в рамках проекту «Виробництво біогазу на спорудах очистки каналізаційних стоків – підтримка програми міста Львова», повідомляє прес-служба міської ради.

Мулові майданчики площею 22 га поруч з територією каналізаційних очисних споруд у Львові експлуатуються ще з 60-х років. Зараз вони перенаповнені. Завдяки проекту вирішиться не тільки проблема електричної і теплової енергії з мулу, а і можна буде зменшити вміст органічної речовини в мулі на 50%, вміст сухих речовин на 35%, об’єм зневодненого мулу на 33%, – переконаний викладач «Львівської політехніки» Володимир Жук.

Окрім цього, результати вимірювань проб осадів на вміст важких металів дозволять визначити найбільш придатну технологію утилізації осадів.

Поляки оглянули стан очисних споруд у Львові та ознайомилися з проектом виробництва біогазу.

«Цей проект профінансований на 230 тисяч злотих. За частину цієї суми куплять експериментальну машину», – зазначив координатор проекту Ярослав Марек Гопек.

На цей момент усі необхідні дослідження для Львова фінансує Міністерство закордонних справ Польщі. Наприкінці року стане відомо, скільки біогазу з відходів можна виробити у Львові. Це вплине на подальше виділення коштів ЄБРР для повного оновлення очисних споруд у місті.

Конференція за підсумками усього проекту, під час якої будуть презентовані всі матеріали та напрацювання проекту, відбудеться наприкінці року у Львові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук