Львівські росіяни поскаржились Порошенку на місцеву владу

СуспільствоНазарій Тузяк, 18 січня 2016847020
Львівські росіяни поскаржились Порошенку на місцеву владу
Будинок, який за 5 грн в місяць орендує РКЦ, перебуває у незадовільному стані.

Російський культурний центр у Львові звернувся до президента Петра Порошенка по захист від «сваволі депутатів і чиновників Львівщини». Відповідний лист російською мовою, який надісланий також міському голові Львова Андрію Садовому, голові ЛОДА Олегові Синютці та голові Львівської облради Олександру Ганущину, опублікований 17 січня на офіційному сайті центру.

«У Львівській облраді почалася кампанія по дискредитації російської общини з наміром позбавити її єдиного законного приміщення - Російського культурного центру. Такі дії викликають здивування і протест у громадян України, росіян за походженням... У Російському культурному центрі працюють російські організації, які об'єднують громадян України і ми сподіваємося, що ви, пане президенте, своєю владою і своїм авторитетом захистите нас від сваволі депутатів і чиновників Львівщини», - йдеться у листі РКЦ до Петра Порошенка (переклад ZAXID.NET).

Російський культурний центр розташований на вул. Короленка, 1а у приміщенні колишнього кінотеатру. Цей будинок з жовтня 1990 року на пільгових умовах орендує громадська організація Товариство друзів російської і української культур ім. О. Пушкіна. На офіційній сторінці РКЦ вказано, що у 1999 році тодішній мер Львова Василь Куйбіда встановив символічну орендну плату 5 грн в місяць.

Судячи з публікацій на офіційному сайті РКЦ, тепер там відбувається не більше 4-5 концертів чи лекцій на рік. На сайті також передруковують виразно антиукраїнські статті російських націоналістів на кшталт Єгора Холмогорова.

Скріншот публікацій з офіційного сайту Російського культурного центру

Наприкінці 2015 року комісія комунального майна Львівської облради вирішила розірвати цей договір оренди і переукласти його із кимось іншим, аби збільшити надходження від оренди.

Також, як стверджують депутати облради, у 2005 році цю будівлю нібито захопила Львівська міська організація «Російське товариство ім. О. Пушкіна». Зараз цей будинок самовільно використовують кілька громадських організацій, а саме приміщення перебуває у поганому стані.

«Час нині непростий, немало приміщень у Львові перебувають у незадовільному стані, але влада увагу звернула лише на приміщення російської общини. Відзначимо, що за 25 років існування Російського культурного центру ні міська, ні обласна влада не помогли росіянам міста ні копійкою», – наголошується у листі РКЦ.

Представники Російського культурного центру у листі до президента також вказують, що на цю споруду нападали близько 40 разів, а у 2015 році там навіть була пожежа, саме тому цей будинок потребує ремонту.

Що далі буде з приміщенням, мають вирішити під час однієї із найближчих сесій Львівської облради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук