Львівські вкладники вимагали в НБУ не допустити ліквідації банку "Форум"

ЕкономікаАрсен Данилюк, 4 червня 2014, 12:18 482 1

Близько 70 вкладників та клієнтів банку "Форум" сьогодні, 4 червня, пікетували управління Національного банку України у Львівській області. Протестувальники вимагали, щоб регулятор не допустив ліквідації банку. 

Акцію протесту організувала ініціативна група "Банк "Форум" СОС". Учасники  пікету на одну годину (з 09:00 до 10:00) перекрили рух вулицею Коперника та вимагали від керівництва Нацбанку чіткої відповіді про його наміри щодо майбутнього фінустанови.

Згідно з інформацією ініціативної групи, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення про ліквідацію фінансової установи. Пікетувальники вважають, що в такому випадку зазнають збитків фізичні особи, які мали у банку депозити понад 200 тисяч гривень та юридичні особи - підприємства, які тримали гроші на поточних рахунках. 

Натомість, вкладники та клієнти фінустанови вимагають націоналізувати банк або ж надати йому стабілізаційний кредит та вивести "Форум" із категорії неплатоспроможних.

До пікетувальників вийшла заступник начальника управління НБУ у Львівській області Марія Воронюк. Представник регулятора назвала програму фінансового оздоровлення банку "Форум", яку розробляли останні два місяці, недієздатною. 

"Не так все просто з інвестором, не так все просто з паном Новінським, з діяльністю банків, з активами, які, швидше за все виведені", - зауважила Воронюк і порадила пікетувальникам "працювати не тільки з НБУ, а й з інвестором".

Щодо націоналізації банку, заступник начальника управління наголосила, що це питання потрібно ставити перед Верховною Радою України, однак зазначила, що державний бюджет не має коштів, а випуск емісійних грошей призведе до знецінення гривні. 

Спілкування закінчилось тим, що учасники акції протесту почали бити по залізних бочках та перервалии виступ представника НБУ. 

Представник ініціативної групи Тетяна Мазур також додала, якщо до п’ятниці, 6 червня, центральні органи влади не відреагують на їхні вимоги, вкладники та клієнти банку "Форум" влаштують чергову акцію протесту у Києві. 

13 березня 2014 року НБУ визнав банк "Форум" неплатоспроможним, а 14 березня виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб запровадила у банку тимчасову адміністрацію. Власником понад 98% ПАТ "Банк Форум" є компанія "Єрнаміо Консалтінг ЛТД", власником якої є український підприємець, народний депутат Вадим Новинський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук