Львівські журналісти зірвали корупційний тендер на ₴55 млн

ЕкономікаІрина Данилів, 1 вересня 201524150
Львівські журналісти зірвали корупційний тендер на ₴55 млн

«Центр протидії корупції» та сайт «Наші гроші. Львів» домоглися розірвання угоди на майже 55 млн грн між Службою автомобільних доріг у Львівській області та ТОВ «Балтом Україна». Угоду розірвали ще в лютому, проте відомо про це стало щойно тепер. 

Інформація про закупівлю з ознаками корупції вперше була опублікована на сайті «Наші гроші. Львів» у січні 2015 року. Тоді журналісти повідомили, що Служба автомобільних доріг у Львівській області уклала низку угод на ремонт доріг на загальну суму 124,36 млн грн. З цих коштів 54,99 млн грн мала освоїти фірма «Балтом Україна».

Пропозиція цієї фірми була найдорожчою, ще чотири підприємства пропонували виконати ті самі роботи суттєво дешевше. В результаті різниця між найдорожчою та найдешевшою пропозицією склала майже 40 млн грн, але львівські дорожники все ж вибрали ремонтників за 55 млн грн.

Андрій Окрепкий, голова комітету з конкурсних торгів Служби автомобільних доріг у Львівській області на питання журналістів «Наших грошей. Львів» щодо такої різниці в ціни, заявив, що фірми, які пропонували низькі ціни, хотіли зірвати торги.

Сьогодні «Центр протидії корупції» відверто називає Окрепкого людиною, яка «підписала схему».  

Цікаво, що ще до підписання угоди між Службою автомобільних доріг та «Балтом Україна» учасники тендеру, пропозиції яких було відхилено, звертались зі скаргою до Антимонопольного комітету. Зокрема, ДП «Львівський облавтодор» у своїй скарзі до АМКУ стверджував, що документація Служби автомобільних доріг  не відповідає чинному законодавству, оскільки у ній не вказано об’єми робіт, які має виконати переможець. АМКУ відхилив скаргу і угоду підписали.

Натомість, Державна фінансова інспекція у Львівській області після звернення «Центру протидії корупції» провела перевірку і з’ясувала, що технічне завдання документації конкурсних торгів не містить чіткого переліку робіт. Також Держфінінспекція з’ясувала, що договір про закупівлю між Службою автомобільних доріг у Львівській області та ТОВ «Балтом-Україна» загальною вартістю 55 млн грн був розірваний 27 лютого 2015 року за згодою сторін.

Дата укладення додаткової угоди про розірвання співпала з часом розгляду звернень Центру в Прокуратурі Львівської області та ДФІ.

«Центр протидії корупції» - це громадська організація, яка об’єднує експертів з юридичного, медійного та громадсько-політичного секторів, які переконані, що коренем ключових проблем розвитку України є корупція. Центр створив сайт «УКР.АВ» де зібрано докази корупції окремих чиновників та вимога притягнути його до відповідальності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук