Львівський ансамбль старовинної музики «Kings&Beggars» їде на гастролі у країни Балтії

Музиканти концертуватимуть у Фінляндії, Польщі і країнах Балтії

КультураМарічка Крижанівська, 31 липня 2018, 17:55 404 0

Львівський ансамбль «Kings&Beggars» збирається у гастрольне турне Європою. Там матиме 11 концертів усього за один тиждень.

«Уже в середу ми будемо виступати в Кракові, четвер – Рига, п'ятниця – Лоппі, Фінляндія в концертному залі, 4-5 серпня будемо на середньовічному фестивалі у Фінляндії, у місті Коувола, де ми за 2 дні зіграємо 6 концертів. А на зворотньому шляху матимуть виступ у Талліні та Вроцлаві», – розповіла художня керівниця ансамблю Анна Васильченко.

Музиканти беруть із собою костюми та інструменти.

«Я беру цитоль, інструмент, який використовувався з початку XIII ст. до середини XIV ст., потім він на деякий час відійшов і знову його використовували італійці вже з XVI ст. Це предок нинішньої гітари і цей інструмент нам на замовлення виготовив майстер із Валенсії», – пояснив Макс Кернер, музикант гурту.

Ансамбль «Kings&Beggars» уже 10 років збирає, досліджує і виконує старовинну музику. Більше того, дотримуються історизму і у костюмах, прискіпливо підбирають кожну деталь в одязі і вивіряють кожний звук у музиці. Їхній репертуар – це пісні та інструментальні твори, які у середньовічній Європі слухали при дворі королі, а також веселі композиції із народних гулянь. Звідси і назва – «Kings&Beggars», тобто «Королі та жебраки».

Цього разу на гастролі везуть балади і танцювальну музику XIII-XVI ст., яка побутувала у Франції, Іспанії, Шотландії. Співатимуть мовою оригіналу.

«Ми будемо співати латинською мовою, окситанською, французькою, ще галісійсько-португальською. Більшість тих мов уже немає, їх не використовують, деякі забули, деякі стали мертвими мовами», – додає музикант ансамблю Євген Гриневич.

Після турне «Kings&Beggars» виступить і у Львові. Концерт відбудеться 2 вересня у Палаці мистецтв.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук