Львівський айтішник вимагає у міськради заборонити проведення у місті молитовних ходів, які потребують перекриття вулиць чи змін у русі громадського транспорту. Створена 31-річним Сергієм Літневським петиція швидко набирає голоси – лише за кілька годин вона набрала більше 250 підписів (із необхідних 500). Автор наполягає, що для релігійних процесій у місті є достатньо споруд, а проведення молитовних ходів вулицями Львова обмежує свободу пересування інших мешканців.
«У Львові почастішали випадки проведення молитовних ходів, які впливають на рух транспорту. Враховуючи проблематику громадського та приватного транспорту (дотримання графіків, кількості автобусів, затримки трамваїв через неналежне паркування та ДТП, затори на дорогах в час пік, величезну кількість ям на дорогах), проведення подібних заходів, пов'язаних з перекриттям руху – це обмеження мешканців міста в свободі пересування по місту та створення штучних перешкод для руху транспорту», – йдеться в опублікованій 13 червня e-петиції до Львівської міськради.
Сергій Літневський згадує, що менше ніж за два місяці, лише від кінця березня до середини травня, у Львові провели п'ять молитовних ходів, що супроводжувалися перекриттями руху. Через це він вимагає у мерії заборонити релігійні ходи, які потребують масштабних перекриттів вулиць чи змін у роботі транспорту.
У коментарі ZAXID.NET він пояснив, що подавав вже схожу петицію ще у травні, але вона не пройшла модерацію, тож голосування за неї навіть не було відкрите.
«Питання публікації тієї петиції виносилось на постійну комісію законності ЛМР. Там було прийнято рішення відхилити її публікацію, оскільки я застосував в назві слово «хресна», що натякає на конкретну релігію, і в тексті петиції в переліку останніх подібних заходів – вказував конкретні парафії, які їх проводили», – розповів Сергій Літневський.
Коли на днях у ЗМІ знову з'явилася новина про нову релігійну ходу, він вирішив ще раз подати цю петицію.
«Я переформулював назву і текст, викинувши те, що могло вказувати на приналежність до конкретних релігій, і її затвердили. Не знаю, яким може бути рішення мерії, особливо, враховуючи те, що я почув під час розгляду питання публікації попередньої петиції, коли деякі з депутатів, як мені здалося, були проти самого факту існування такої петиції і думок, які в ній висловлювались. Але враховуючи швидкість збору підписів, сподіваюсь, що депутати звернуть на неї увагу», – додав автор петиції.
Якщо ця e-петиція впродовж 60 днів набере необхідні 500 підписів, то міська рада буде зобов'язана дати на неї офіційну відповідь і розглянути це питання на сесії.
Молитовні ходи у Львові є доволі чисельними (наприклад, 31 березня у хресній ході взяло участь понад 60 тис. учасників) і супроводжуються кількагодинними перекриттями центральних доріг. Перед проведенням таких подій мерія, як правило, повідомляє про перекриття вулиць і зміни в роботі громадського та приватного транспорту. Часто у загальноміській ході беруть участь чиновники міськради, а очолює процесію мер Андрій Садовий.
До речі, у 2014 році Сергій Літневський домігся, щоб контролерів у львівському електротранспорті зобов'язали носити нагрудні бейджики.
Додамо, що для покращення роботи транспорту львів'ян просять пройти анонімне опитування про транспортну та пішу поведінку мешканців міста. Востаннє подібне опитування у Львові проводилось восени 2014 року.
P. S. Петиція про заборону хресних ходів у Львові набрала необхідні 500 голосів менше, ніж за дві доби.