Львівський фотограф Юрій Дячишин у пошуках мальовничих пейзажів Галичини наїздив 6 тис. км

У кадри проекту «Terra Galicia» не мають потрапити люди й тварини

Головні новини Львова 08.12Оксана Сенишин, 8 грудня 2017, 17:33 1069 0

Юрко Дячишин, знаний львівський фотомитець, об’їздив довкола Львова, а то й значно далі – понад 6 000 кілометрів. І все задля того, аби на світлинах показати глядачу просту, але шедевральну красу Західної України. Митець працює в естремальних умовах над новим проектом «Terra Galicia».

Навесні, коли проект стартував, Юрко просто брав фотоапарат, сідав у авто і виїжджав за місто на фотополювання. Тепер, коли вже холодно, дощить чи сніжить, чоловік запасається навіть змінним взуттям, часом двома парами, бо болото доводиться місити. Плюс ще одні штани та куртка.

«То так здається, що то легко. А як підеш в поле фотографувати, то весь обтраскаєшся болотом. Присів, не побачив – і вже замазався. Іноді виходиш – весь брудний», – розповів фотомитець Юрко Дячишин.

Ловить звиклу, але гарну у своїй простоті природу. В кадр не мають потрапляти люди, тварини, деталі інфраструктури – це такі собі мінімалістичні замальовки краси.

Все розпочалося з мальовничої місцевості, що за півсотні кілометрів від Львова. Юрко забрів туди відволіктися від буднів. І на одному з пагорбів його пройняла легкість. Тепер саме туди знимкувати повертався з десяток разів. Бо все, каже, міняється: «От зараз, до прикладу, чорна земля, а як підросли пагінці – то вже зелено, достигло збіжжя – пожовтіло, покосили його – побіліло. І так все міняється. Та сама локація може мати десятки різних кольорів за рік. Плюс ще світло різне постійно».

Це перший фотопроект, який Юрко ще в процесі дозволяє бачити глядачу. Бо кожну вдалу світлину виставляє у соцмережі ще до виставки. Його шанувальники навіть допомогли підібрати назву проекту.

«В об’ємі, то хіба кілограмами треба було б міряти ті світлини, які я зробив. Я вже опублікував понад 300 робіт. Інколи є такі поїздки, коли ти привозиш багато гарних варіантів, готових робіт від трьох до п'яти. А є такі поїздки, коли ти поїхав, здавалося б, що навкруги стільки всього гарного, а приходиш додому і нічого не маєш. Думаєш: чого я їхав 200 кілометрів і нічого не привіз! Нащо мені це треба!», – пояснює фотомитець.

Митець від вдосвіта до глухої ночі мандрує й Івано-Франківщиною, Тернопільщиною. Загалом це вже понад сорок фотовиїздів. А випадкові перехожі цьому дивуються, розповідає Юрко: «Якось зупинився біля мене трактор. І чоловік каже: "Пане, що ви тут робите? Я вже вас третій раз на цьому полі бачу!" Я йому всю правду розказую, що я роблю. Він мене вислухав. А потім так недовірливо, скептично каже: "А якщо серйозно?" Та кажу: Серйозно. А він так: "Краще б ви пішли до лісу – гриби збирали».

Що з цього всього вийде у Юрка Дячишина можна буде побачити вже після весни 2018 року. Тоді на великих форматах у півтора метра він експонуватиме землі Галичини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук