Львів'янин Роман Зілінко, що пише ікони на тафлях, запрошує на виставку
У галереї «ІконАрт» відбудеться виставка «Такі святі, такі близькі»
Унікальний проект готує львівський автор народної ікони Роман Зілінко. Це буде перша його персональна виставка «Такі святі, такі близькі». Ікон буде з два десятки. Над цим проектом Роман працював більше року.
Зараз, як і мріяв колись, митець працює в Національному музеї. Вже одинадцять років. Трудиться завідувачем відділу експозиційної роботи. А вабила його туди найбільша збірка ікон.
«Маю святого Юра, святого Михаїла, Богородицю з відкритим серцем. Деякі ікони навіть у вигляді давніх іграшок. Адже ідея виставки: наблизити святих, зробити їх якомога ближчими до людей», – розповів автор народної ікони Роман Зілінко.
За задумом, автор хоче провести паралель поміж образами дорогих нам людей – рідних та друзів, присутність яких ми зберігаємо для себе на світлинах і образами святих у домівках, що теж стають близькими.
«Я хотів показати співставлення хатньої ікони з фотографіями тата, мами, бабці, діда. У своїх домівках ми ставимося до святих на іконах, як до родичів. Зростаємося з ними», – пояснив Роман Зілінко.
Роман почав писати ікони лише шість років тому. Раніше чомусь вважав, що недостойний зватися іконописцем. Проте завжди мріяв малювати. Окрім того, батьки були художниками. Він йшов до ікони своєю дорогою: вивчав богослов’я у Львівській богословській академії, цікавився історією мистецтв, потім була аспірантура в Католицькому Університеті Любліна.
Отож його покликання – акрил та темпера на дошці. І, бажано, аби дошка берегла в собі гарну енергетику, додав Роман.
«Маю ікону «Тайна вечеря», вона теж буде на виставці. Вона намальована на дошці, що зі столу з дому моєї мами, з дому, де вона народилася, виховувалася, де я літо проводив. Дуже важлива пам’ять речей, того матеріалу, на якому ти робиш. Тому намагаюся використовувати чи старі рами, чи старі дошки, чи навіть тафлю зі столу».
Виставка Ромка Зілінка відкриється у галереї «ІконАрт» на його іменини, 1 грудня.