У Львові влаштували виставку акрилового лиття задля помочі знедоленим жінкам

Надія Перенко запрошує на виставку «Почуття» до галереї «Сливка»

СуспільствоОксана Сенишин, 28 листопада 2017, 13:43 803 0

Газовим пальником по фарбі для допомоги жінкам. Художниця-самоук Надія Перенко творить у техніці акрилового лиття. Цього сучасного експресивного живопису вона навчилася самотужки, на онлайн курсах з-за закордону.

«Я фарбу розтягую по полотні. Аби вона так гарно лягала, я додаю домішки до фарби. Які – то таємниця, бо сама фарба не дасть такого результату», ‒ розповіла авторка робіт Надія Перенко.

Підсушує роботи жінка газовим пальником. Це додає особливого спецефекту ‒ бульбашки.

За рік Надія створила сорок таких полотен. Тож зараз в галереї «Сливка» її перша персональна виставка.

«Назвала виставку «Почуття» для того, щоб відобразити в кожній картині емоції. Щоб кожна людина там могла побачити свою емоцію. Там є «Сміх», «Затишшя», «Зачарованість», ‒ пояснила Надія Перенко.

Виставка благодійна, задля жінок, що опинилися в кризовій ситуації чи потерпіли від насильства. Адже половину з виручених коштів за полотна передадуть соціальному підприємству «Горіховий дім», що допомагає таким жінкам повернутися до нормального життя. Рік тому міська рада надала їм в оренду нове приміщення на вулиці Личаківській, 90, де скривджені жінки можуть тимчасово проживати і працювати. Та будинок потребує цілковитого ремонту: від укріплення фундаменту до заміни даху і вікон. На це потрібно 3 мільйони 700 тисяч гривень.

«Це буде місце, де жінка поселиться і де буде певний період часу проживати. Хочемо, щоб цей будинок став також і громадським простором. А оскільки «Горіховий дім» ‒ це соціальне підприємство і гроші воно генерує із закладів харчування, то плануємо на цій території розмістити щось на зразок кафе», ‒ розповів засновник соціального підприємства «Горіховий дім» Юрій Лопатинський.

Торік, на сьомий день народження «Горіхового дому», Надія своїм живописом на «тихому аукціоні» допомогла зібрати для жінок понад 5 тис. гривень. Цього разу її роботи коштуватимуть від 3 до 10 тис. гривень. А сама виставка триватиме до 15 грудня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук