Львівський гурт середньовічної музики «Kings&Beggars» презентує новий альбом

Задля альбому «Rosa das rosas» музиканти придбали цитоль

Головні новини Львова 24.01Оксана Сенишин, 24 січня 2018, 15:42 894 1

Львівський гурт середньовічної музики «Kings&Beggars» готує другий повноцінний альбом. Цього разу це – оди Діві Марії під назвою «Троянда з троянд» – «Rosa das rosas».

Серед 17 кантіг – пісенних текстів – пісня про провину чоловіка, якого за гріхи схопив параліч. Та Богородиця його зцілила.

«Ще в школі я слухав стародавню музику. Ще на вінілових пластинках. Насправді, я в фонотеці брав, в нашій, львівській», – розповів учасник гурту, що грає на блок флейті та шамлеї Євген Гриневич.

Така музика колись звучала у Європі і для королів, і для жебраків. Звідси і назва гурту. Це пісні, балади та танцювальні мелодії від XIII ст. Під них танцювали і при дворах і простий люд.

Музиканти ж задля нової платівки придбали один майже середньовічний інструмент – цитоль.

«Їхали за ним у Валенсію. В літачку він летів, на окремому місці. Йому купили окремо квиток», – розповіла художній керівник гурту «Kings&Beggars» Анна Васильченко.

У їхньому арсеналі – прародич гітари – уд, різноманітні дудки, бузукі. Учасниця гурту Марта Говдиш грає на прародичеві колісної ліри – семиструнному харді-гарді.

«Цей інструмент – з бурдонами, з трьома мелодичними струнами. Тут у нього ще є тромпед. Цей інструмент для мене більш звичний. Бо я взагалі піаністка, а тут хоч для лівої руки є клавіші».

«Ми інструменти замовляємо в майстра, який робить їх за середньовічними малюнками. Він знаходить малюнки – як ті інструменти виглядали – і тоді приблизно здогадується, як вони мали би звучати через їхню форму. І так відтворює ці звуки», – розповів звукорежисер, одночасно й музикант, що грає на цитолі, лютні, уді, бузуці Максим Кернер.

Музиканти співають португальсько-галісійською мовою. Тексти-кантіги беруть із оцифрованих манускриптів ще короля Кастилії та Леону Альфонса Мудрого. Розбирають давні ноти, вивчають транскрипцію.

«Ми стараємося пісні виконувати так, щоби вони були смачними для нашого сучасного слухача», – додала художня керівниця гурту «Kings&Beggars» Анна Васильченко.

Львів’яни вже гастролювали у Фінляндії, Литві, Латвії, Словаччині, Польщі, Білорусі. Ймовірно, цьогоріч помандрують і до Данії. А у Львові презентуватимуть новий диск вже 3 лютого в клубі «Picasso».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук