У Львові відреставрували унікальні німецькі сани XVIII століття

Побачити відреставрований експонат можна у Музеї етнографії та художнього промислу

Головні новини Львова 23.01Марічка Крижанівська, 23 січня 2018, 16:01 1303 0

У Львівському музеї етнографії та художнього промислу виставили відреставровані німецькі сани XVIII ст. Аналогів таких в Україні немає, можливо, нема і у Західній Європі.

Такі сани були витвором мистецтва у стилі пізнього бароко і водночас практичною річчю, яка мала здалека свідчити про високий статус власника. Вона належала комусь із магнатів, швидше за все, у землях Німеччини.

«До збірки Художньо-промислового музею у Львові надійшли орієнтовно на початку ХХ ст., до збірки. Після об'єднання всіх збірок, після ІІ Світової війни, вони стали складовою нашої колекції. Виставлялися колись на площі Ринок», ‒ розповів керівник Львівського музею етнографії Андрій Клімашевський.

Востаннє сани виставлялися у цьому музеї 8 років тому. Але їх довелося забрати з експозиції, бо вони мали тріщини і шар забруднення. Шість реставраторів повертали раритет до життя упродовж півроку.

«Коли наші реставратори почали чистити, закріпляти, вони виявили кольорове малювання, яке було під шаром забруднення. Для нас це було вельми цікаво. Аналогів у світі саме таких саней важко пригадати, такі одиниці дуже рідко зберігалися, тому це є неймовірно цінний експонат», ‒ розповів завідувач сектору експозиції Андрій Колотай.

«Ми їх відреставрували. Сани зараз буквально такі, в яких їздили колись шляхтичі. У нас дуже добрі реставратори», ‒ додає Степан Павлюк, директор Інституту народознавства НАН України.

Експонат має металевий каркас, у якого впрягали коней, все інше ‒ різьба по дереву, у тому числі дві стилізовані голови міфічних істот.

«Позаду на санях сиділа людина, яка керувала кіньми, а ще був пасок безпеки, яким пришпиляли, щоб не загубити. Окрім того чіплялася така накидка, яка захищала від снігу», ‒ пояснив Андрій Колотай.

Пам'ятку виставили у залі з меблями XVII-XVIII ст. у головному корпусі Музею етнографії та художнього промислу, що на просп. Свободи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук