Львівський Кіноцентр влаштував День поетичного кіно

Львівський Кіноцентр влаштував День поетичного кіно
фото НСКУ
«Тіні забутих предків»

У львівському Кіноцентрі з нагоди Всесвітнього дня поезії триває День поетичного кіно.

Він розпочнеться фільмом «Сон». Картина 1964 року, присвячена Тарасові Шевченку. Фільм знято режисером Володимиром Денисенком. Роль Шевченка зіграв Іван Миколайчук.

Згодом покажуть «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова. Блискуча команда створила цей фільм за мотивами повісти Михайла Коцюбинського у 1964 році. Оператором картини є Юрій Іллєнко, композитором - Мирослав Скорик. Головні ролі зіграли Іван Миколайчук та Лариса Кадочникова. Загалом фільм отримав 39 міжнародних нагород, 28 призів на кінофестивалях (із них - 24 гран-прі) у двадцять одній країні.

У фільмі «Білий птах з чорною ознакою» (1970) Юрій Іллєнко був режисером, а головні ролі зіграли Богдан Ступка, Лариса Кадочникова та Іван Миколайчук. Події фільму відбуваються у часовому проміжку з 1937 до 1947 року на Буковині. У цьому селі живе сім'я Леся Дзвонаря: Лесь, його дружина Катерина  та четверо синів. Війна розділяє братів, вони опиняються по різні боки барикад: Петро служить у Червоній Армії, а Орест приєднався до УПА-ОУН(б).

І завершить цей день «Пропала грамота» (1972) Бориса Івченка, поставлена за мотивами повісті Миколи Гоголя. У фільмі знімались Федір Стригун, Іван Миколайчук та інші. Історія про подорож сповнену пригод та містики козака Василя та його побратима запорожця Андрія з гетьманською грамотою до царських хоромів і повернення до рідної Диканьки. Влада розуміючи, що кінофільм має велике значення для піднесення національного духу українців, відправила його на десять років на сумнозвісну полицю.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук