Львівський клуб ангельських інвесторів зібрав 10 учасників

Представники клубу будуть у складі журі на Startup Competition від конференції IT Arena

ЕкономікаСофія Трощук, 25 вересня4780

Львівський клуб Lviv Tech Angels, що його заснували наприкінці червня ІТ-підприємці, вже зібрав 10 учасників. Вони робитимуть інвестиції в нові технічні проекти. Кожен з учасників персонально вирішуватиме, чи вкладати кошти у стартап.

«Це не компанії, а приватні особи. Керівники чи власники львівських ІТ-компаній або тих, які мають представництва у Львові», ‒ розповідає співзасновник Lviv Tech Angels Михайло Пузраков.

Це венчурні інвестиції. Тобто система такого фінансування не дають гарантії прибутку. Тож ризиків є чимало. До прикладу, інвестиції янгола бізнесу в 5 компаній дають 5% шансів на успіх, вкладення коштів у понад 50 компаній збільшують імовірність успішності до 15%.

Цього року представники клубу будуть у складі журі на Startup Competition від IT Arena. Зазначимо, туди подалися 150 стартапів. Із них до півфіналу потрапили 45.

«IT Arena» вже не перший рік організовує Startup Competition. Організатори запрошують різні стартапи, які беруть участь у цьому змаганні, збираються журі, які оцінюють ці стартапи і обирають найкращих. Один або два представники нашого клубу будуть запрошені в журі», ‒ додає Михайло Пузраков.

Клуб львівських інвесторів запросили на змагання стартапів, тож перші стартапи для інвестицій оберуть, можливо, саме на конференції.

Ангели бізнесу ‒ це підприємці, які вкладають кошти в стартапи, зазвичай цей обмін передбачає конвертований борг або частку в компанії. Інвестори такого типу фінансували всесвітньо відомі компанії ‒ «Google», «Apple», «Intel», «Yahoo», «Facebook». На практиці ця система працює так: є молода компанія, яка має хорошу бізнес-ідею, але недостатньо коштів. На допомогу таким стартапам приходять ангели бізнесу.

Мережі янгольських інвесторів розповсюджені у США, Великобританії, Франції й Австралії. В Україні їх наразі мало. Тож учасники львівського клубу намагатимуться створити культуру ангельських інвестицій та покращити ситуацію зі стартапами в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук