Львівський лучник Сергій Атаманенко готується до своєї четвертої Паралімпіади

За плечима у нього ‒ Сідней, Афіни і Пекін, а попереду ‒ Токіо. Львівський лучник Сергій Атаманенко готується до четвертої Паралімпіади в своєму житті.

Тренування тривалістю від 3 до 5 годин виснажливі. Але володар ліцензії на Паралімпіаду-2020 запевняє: це ще не найбільше навантаження. Стрільбу з лука Сергій Атаманенко дуже цінує, бо вважає чесним і об’єктивним спортом. Пояснює: «Тут все залежить лише від спортсмена і лука. І судді не оцінюють соті секунди».

До 2015 року наш герой орудував класичним луком. Саме із ним завоював «срібло» на Паралімпіаді в Сіднеї. Але 4 роки тому почав стріляти із сучасного, надточного блочного знаряддя. Каже: «Це зброя, з якою демонструють максимальні результати».

Зараз Сергій вправляється у тренувальному таборі у Львові. Та вже у суботу, 6 липня, вирушить на етап Кубка Європи в Чехію.

Тренер вищої категорії Дмитро Львовський розповідає: «Працюємо над технікою пострілу. І стежимо, як поводиться матеріальна частина. Дуже треба уважно за цим слідкувати, тому що вид спорту у нас технічний. І це 50% результату».

Лучник намагається використовувати будь-який шанс відшліфувати майстерність. Тож його змагальний календар дуже насичений. Уже за тиждень поїде на турнір «Archer cup» із М-1 у Києві. На міжнародній арені Сергій Атаманенко найбільше остерігається корейців та американців. Але здивувати на рубежі може будь-який опонент.

Вдома у атлета ‒ цілі пригоршні нагород. Але одна із найбільш пам’ятних ‒ «срібна» медаль із Паралімпіади 2000 року. Тоді Сергій тільки починав свій шлях у стрільбі з лука. Каже: «Це був перший мій такий виїзд далеко. І такий великий здобуток я зміг зробити для нашої держави. Як згадую про той час, то навіть якесь хвилювання з’являється».

Нещодавно наш герой став безперечним лідером другого етапу Кубка України. А у тандемі з Павлом Назаром та Іваном Дзядиком побив рекорд на чемпіонаті світу. А найбільша спортивна мрія львів’янина ‒ аби завдяки йому на в Токіо гімн України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук