Львівський митець проілюстрував живописом «Сім листів Сенеки»

Богдан Мисюга експонував пастельні рефлексії після недільних Євангелій

Головні новини Львова 09.07Оксана Сенишин, 9 липня 2018, 17:20 549 0

Своєю творчістю митець і мистецтвознавець Богдан Мисюга вчить не ставати двічі на одні й ті ж самі граблі. Ця концепція ‒ у його живописній виставці «Сім листів Сенеки», до якої його надихнули «Моральні листи до Луцилія».

Метафізичний живопис Богдана Мисюги ‒ це такий собі записник цитат з «Моральних листів», однак не словами, а пензлем. Бо Сенека ‒ той, хто вчить мудрості. До прикладу, уникати натовпу, що робить людину безвідповідальною і поверхневою.

«Людина, що піддається натовпу, розбурхана в різні боки. Чорнота-трясовина її поглинає.. Треба цю трясовину переступити. Цю всю суєту треба полишити. І тоді її стежка стає прямою. Ще й веде до світла», ‒ розповів митець і мистецтвознавець Богдан Мисюга.

На виставці ‒ сім великих полотен. Символічно, бо через потужний згусток мудрості цих послань Богдан Мисюга ніколи не міг прочитати і осмислити більш, як сім листів нараз. А їх же ж понад 120.

«Сенека казав, що мудра людина має тільки кілька книжок на поличці. Але сторінки всі мусять бути заяложені. Це означає, що людина з книжок бере якусь мудрість і до неї вертається», ‒ пояснив Богдан Мисюга.

За 10 днів до виставки митець перевів ескізи у великі формати. Цей живопис і про необґрунтований страх перед смертю, що нами керує і сковує, про нездатність аналізувати свої вчинки, а ще про правдиву мудрість, що плекається вдома, на самоті, і якою не хизуються.

«Шлях піднесеного до висот життя ‒ це є падіння. Для того, щоб відчути перспективу сходинок до досконалості, треба або впасти, або відчути себе в шкірі тієї людини, яка впала», ‒ пояснив митець.

Пан Богдан жартує, що першу освіту здобув у бібліотеці Національного музею Львова самотужки. Хоча до цього було навчання на вчителя малювання у рідному Івано-Франківську. Займався реставрацією ікон, вивчав в аспірантурі мистецтвознавство. А зараз досліджує львівський модернізм, цікавиться некласичним мистецтвом. І викладає у Львівській академії мистецтв.

«Намагаюся донести до глядачів елементарну річ: здоровий глузд. Я думаю, це актуальніше, ніж зображати війну. Бо ті хлопці, які там, на сході, вони абсолютно не воюють за території географічні, вони воюють за території нашого розуму», ‒ підсумував Богдан Мисюга.

Тому на виставці є і рефлексії після недільних Євангелій. Виставка — у Галереї Гері Боумена (вул. Наливайка) до 25 серпня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук