Львівський театр «Domus» збирає гроші на гастролі сходом України

Акторам потрібно зібрати 40 тис. гривень, вже є понад 17 тис. грн

КультураОксана Сенишин, 28 лютого 2018, 14:48 0

Львівський театр «Domus» збирається повторити свою шалену витівку ‒ вирушити з гастролями східною Україною. Та для цього вони потребують допомоги небайдужих.

На Українському спільнокошті актори створили проект «Бути вільним, бачити справжнє». Збирають гроші на дорогу і тижневе проживання у Слов'янську та Краматорську.

«На сайті www.biggggidea.com є інформація про нас: чому ми саме хочемо їхати, хто ми такі. І є кнопочка "фондувати". Людина може зайти і зафондувати якісь кошти, якщо їй не шкода. Нам потрібно зібрати 40 тис. гривень», ‒ пояснив директор театру «Domus» Денис Федєшов.

На схід, уточнив Денис, вони повезуть свою виставу «Метелики вільні» за п’єсою Леонарда Герша: «Історія про сліпого хлопця, який хоче жити самотужки. Він закохується. Він живе окремим життям, але є деякі фактори, які заважають йому все-таки. Ото ми, актори, руйнуємо стереотипи. А друга робота, яку веземо, ‒ це казка-цирк «У пошуках втраченої магії». Будемо розважати не тільки дорослих, а й дітей».

Театр трохи більше року тому створили переселенка з Криму та львів’янин. За цей час вони вже встигли поставити на сцені дев’ять прем’єр. І навіть возили вистави в час війни на Луганщину: в Сєвєродонецьк і Новоайдар.

«Якраз в той момент там зірвали ТЕС, тож не було світла, води й інтернету. Тому останнє, що я зробила, то подзвонила синам і сказала: «Все добре, ми заїхали, я передзвоню вам завтра». Насправді було достатньо страшно. Потім поїхали в Новоайдар. Це три блокпости ми проїхали. От бере в мене військовий документи: «Крим?!!!» Потім бере в Дениса: «Львів?! А, волонтери? Проїжджайте!», ‒ поділилася спогадами режисерка та співзасновниця театру «Domus» Наталія Меньшикова.

«Знаємо, що там, на сході, досить скрутне становище. Хочеться дарувати людям, що там мешкають, тепло і радість, і бажання жити. А ця вистава саме така і саме для цього створена. Щоб хотілося жити, творити, любити», ‒ додав актор театру «Domus» Олег Ярошенко.

До завершення збору коштів залишилося 25 днів. Добродії вже перекинули акторам понад 17 тис. гривень.

«І так нас добре приймали там люди. Ми зрозуміли, як там бракує їм цього. Як вони хочуть дивитися це: про справжні почуття, про справжню любов. Тому ми і закликаємо людей не бути байдужими, проявити це кохання, цю любов. І до них, і до нас. Бо кохати ‒ це означає давати», ‒ підсумувала Наталія Меньшикова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук