Львів’янам покажуть мультимедійний перформанс за поезією Остапа Сливинського

КультураД.Ц., 3 травня1820
Перформанс створено за книгою «Зимовий король»

У Львівській національній філармонії 4 травня відбудеться мультимедійний перформанс «Зимовий король», створений за однойменною книжкою віршів Остапа Сливинського. Про це повідомляє прес-служба філармонії.

За словами організаторів, це дійство «про минуле, від якого залишаються примарні обриси, про невловність і безповоротність. Про солодке тут-і-тепер, яке тане швидше, ніж карамелька на язику. Про дитину в нас, яка вибігає наперед, граючись, щоб через багато років повернутися».

Складовими перформансу, крім поетичного тексту у виконанні Остапа Сливинського та елементів сценічної дії Марка Кучерявого, є електронна музика, творена в реальному часі Богданом Сегіним та Юрієм Булкою, а також поетичний фільм Ольги Фразе.

Фільм побудований на круговерті символів, які затягують глядача у часову петлю, де споглядаючи дію з двох екранів одночасно, помічаємо багатошаровість часу, асиметрію, множинність напрямків руху, зміну динаміки, відносність того, що відбувається.

Два екрани є символом роздвоєного часу, роздвоєного я, альтернативного сценарію проживання життя, де обидва сценарії мало чим відрізняються.

«"Зимовий король" якоюсь мірою є документом того, як змінювалося наше думання і говоріння про реальність. Декілька разів мене запитували, чи Зимовий король – це я. Це вигаданий персонаж, але він мав свого прототипа, як і більшість героїв, які є в цій збірці. Всі вони стоять на узбіччі суспільства, на межі, людської цивілізації і природи, вони або диваки, або божевільні, або здитинілі самітники, від яких ми дорослі, якщо хочемо, можемо багато чого навчитися. Зимовий король – це сільський божевільний, який живе на околиці. Він приваблює до себе дітей. Діти люблять із ним говорити і гратися. Його мову розуміють лише вони. Між дітьми і ним відбувається дивний діалог», – розповідає Остап Сливинський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук