Львів’янам представили унікальну виставку фотографій радянського Львова

Львів’янам представили унікальну виставку фотографій радянського Львова
фото ZAXID.NET
Польський фотограф зафіксував останні роки радянської історії

У Центрі міської історії відкрили нову мультимедійну експозицію «Завтра буде краще» - фотографії Львова у останні роки існування СРСР. На виставці представили світлини польського фотодокументаліста Тадеуша Рольке, які той зробив на замовлення німецького журналу GEO у 1989-1991 рр.

За словами організаторів виставки, це одні з останній фотографій радянського Львова. Світлини доповнюються текстами львівських (і не лише) істориків, які були свідками того періоду. Тексти писали журналісти ZAXID.NET Василь Расевич та Любомир Петренко, а також Сергій Єкельчик та Кетрін Дейвід.

Як розповів координатор виставкових проектів Центру міської історії Євген Червоний, ця виставка буде доповнена лекційною та освітньою програмою. Протягом усього часу роботи експозиції, у Центрі міської історії відбуватимуться заходи, присвячені вивченню цього періоду історії міста.

«Ідея цієї виставки – не лише подивитись, що було в 1990 році, а співставити, як собі уявляють цей рік молоді люди. А для старшого покоління – згадати чи навіть знайти себе на цих фотографіях, порівняти, що пишуть історики із власними спогадами», - каже Євген Червоний.

У центрі - Тадеуш Рольке під час відкриття виставки

Куратор виставки Андрій Бояров наголошує: ці фотографії - унікальний матеріал, який ще не був опублікований раніше. Тадеушеві Рольке довелось чекати трохи більше 25 років, поки його роботи побачили світ.

Проект «Завтра буде краще» відбувається за підтримки Генерального консульства Польщі у Львові. Як зазначив консул Мар'ян Орліковскі, те краще, про яке йде мова у назві виставки, в Україні дійсно настало - «але це відбулось не «завтра» - а десь на 15 років пізніше».

«Радянський Львів був дуже простий. Цікаві речі були ніби вкриті патиною. А сьогодні Львів є справжньою столицею не лише Західної України, але й Центральної та Східної Європи», - каже Мар'ян Орліковскі.

На відкриття виставки завітало чимало людей. Галерея Центру міської історії заледве могла вмістити усіх охочих. Відвідувачів залучили і до створення експозиції, її мультимедійної частини: усі охочі могли записати коротке відео із власними спогадами про 1990-ті роки. Ці відеозаписи одразу з'являються на інтерактивному екрані та стають доступними для інших відвідувачів.

Виставка «Завтра буде краще» стане частиною низки освітніх проектів Центру міської історії

Виставка «Завтра буде краще» триватиме до 29 січня 2017 року. А у вересні частина світлин Тадеуша Рольке можна буде побачити у центрі Львова, на спеціальних стендах, що будуть встановлені зокрема на площі Ринок.

фото: Мирослав Пархомик, ZAXID.NET

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук