Львів'яни «заднім числом» заплатять більше за газ

Це сталося через те, що суд скасував постанову уряду про зменшення норм споживання газу

ЕкономікаО.Г., 14 березня 201660776

Споживачам, які не мають вдома лічильників газу, здійснять перерахунок за газ за збільшеними нормами за той період, поки діяла незаконна постанова уряду.

Нагадаємо, у січні цього року Вищий адмінсуд України визнав незаконною і скасував постанову Кабміну №237 від 29 квітня 2015 року про зменшення вдвічі норм споживання газу споживачам без лічильників.

Згідно з урядовою постановою, тим, які користуються газовими плитами і мають централізоване гаряче водопостачання, норматив знизили із 6 до 3 м³ газу на місяць на одну особу, для споживачів, які використовують газову плиту і не мають централізованого опалення, норматив знизили з 9 до 4,5 м³. Для домогосподарств, які використовують газові плити, водонагрівачі, норматив знизили з 18 до 9 м³ газу на місяць на одну людину.

Суд встановив, що проект спірної постанови не було включено до плану підготовки актів на 2015 рік, його не оприлюднили для обговорення. Враховуючи це, суд визнав постанову незаконною та нечинною з моменту прийняття.

А відтак за лютий споживачі отримають квитанції вже зі старими нормами 6, 9 та 18 м³ газу на одну людину відповідно.

Водночас споживачам здійснять перерахунок за газ з того часу, як почала діяти постанова Кабміну про зменшення норм, і до її скасування судом. А це з травня 2015-го по січень 2016-го.

«На виконання судового рішення, проведено перерахунок вартості фактично спожитого, але неоплаченого споживачами без лічильників, природного газу за період з травня 2015 по січень 2016 року. Враховуючи складну економічну ситуацію в країні, розстрочення загальної суми перерахунку буде проведено автоматично і не потребуватиме підписання додаткових документів, або інших дій з боку споживача», - повідомили ZAXID.NET у «Львівгазі».

Споживачам пропонують виплачувати загальну суму перерахунку частинами протягом наступних 9 місяців та погасити донараховану суму повністю до 1 грудня 2016 року. Загальну суму перерахунку, проведеного по кожним із домогосподарств, буде зазначено у рахунку на лицьовому боці в графі «*Загальна сума перерахунку через різницю норм споживання».

Щомісячна сума розстроченого платежу зазначена в рахунку на лицьовому боці в графі «*Погашення різниці норм споживання».

Так виглядатимуть ваші рахунки за газ. Червоним виділено нові рядки, що стосуються перерахунку (клікніть на зображення для збільшення)

До 1 грудня 2016 року зазначена в графі «*Загальна сума перерахунку через різницю норм споживання»  заборгованість не буде підставою для відключення споживача від газопостачання, зазначили в облгазі.

Споживачам, які мають пільги або субсидії, необхідно звернутися за роз’ясненнями щодо належної їм компенсації  в зв’язку з перерахунком вартості фактично спожитого природного газу, до органів соціального захисту.

Щодо норм споживання, то у лютому плутанини додало повідомлення від Кабміну про нібито підвищення норми споживання природного газу для домогосподарств без лічильників на 47%. Нібито громадяни, які використовують тільки газову плиту, будуть платити за 4,4 м³ замість 3 м³. Однак ця постанова так і не з’явилась на урядовому порталі. У «Львівгазі» стверджують, що також її не бачили, а відтак діють норми 6, 9 та 18 м³ газу на одну людину залежно від виду споживання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук