Львів’янка Леся Квик розмальовує подушки, шафи та лампи

Шовк для розписаних шалей замовляє з Каліфорнії

КультураОксана Сенишин, 17 травня 2017, 19:11 727 0

У Львові Лесю Квик знають як авторку живопису та лаконічної графіки. А вона, виявляється, творить і на шовку та крепдешині.

«От маю шаль весь в квітах, ангелик літає, бо часто їх малюю. Поруч композиція Львова: Ратуша і ми поруч з друзями зустрічаємося і кричимо «УРА!», ― показала шаль художниця Леся Квик.

Тепер авторка може сама давати майстер-класи: «Треба випрати тканинку, розтягнути її якнайкраще. Сісти заспокоїтися. І малювати рисунок».

Цей вільний розпис мисткиня перебрала у подруги, що працювала з батиком ще у вісімдесятих роках минулого століття. Хоча сама Леся вивчала кераміку і в коледжі імені Труша, і в Академії мистецтв.

Її сюжети позитивні, повні дитячої радості. В них багато квітів і сонця. Спеціально під них замовляє шовк з Каліфорнії, аби був вручну оброблений. Бо кожна робота зі своєю історією.

«Якось я дуже хотіла квітів і весь час думала: "от, зараз в мене виростуть троянди"… І прийшли мої друзі і принесли мені. Просто так. А троянди малювати дуже важко мені. І я намалювала таку хустку «В очікуванні троянди».. Я не знаю, де зараз вона. Хтось придбав», ― розповіла мисткиня.

Ще малою Леся Квик обмальовувала все у домі: каструлі, стіни і навіть власні коліна. За що часом і діставала. Тож не дивно, що тепер у її домі в орнаментах навіть лампи.

«То скло розмальоване, бра. На ній чоловік з жінкою. В мене усюди любов. То в мене найлегший зображальний сюжет. А тут – квіточки на дверях. То я пензлі так витирала, вимальовуючи, якщо по правді, бо дуже файна була фарба.. Є розпис і на шафі, що зробив мій чоловік, я її люблю. Дуже прекрасна. Називається «нова шафа», ― влаштувала художниця екскурсію домівкою.

Прізвище Лесі знають не лише в Україні. Вона виставляє свої роботи вже останні 30 років. Їх бачили і в Польщі, і в Німеччині, і у Великій Британії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук